سفر رییس کمیته ملی المپیک افغانستان به ایران برای پی‌گیری مشکلات ورزشکاران مهاجر
سفر رییس کمیته ملی المپیک افغانستان به ایران برای پی‌گیری مشکلات ورزشکاران مهاجر

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری صدای افغان(آوا) تصاویری که در اختیار خبرگزاری آوا قرار گرفته، نشست نظرمحمد مطمئن، رییس کمیته ملی المپیک حکومت اسلامی طالبان را با جمعی از فعالین ورزش مهاجرین در تهران نشان می‌دهد. در این دیدار، نظرمحمد مطمئن با شماری از فعالین ورزشی مهاجرین که بیشتر نمایندگان فوتبال مهاجرین اند، […]

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری صدای افغان(آوا) تصاویری که در اختیار خبرگزاری آوا قرار گرفته، نشست نظرمحمد مطمئن، رییس کمیته ملی المپیک حکومت اسلامی طالبان را با جمعی از فعالین ورزش مهاجرین در تهران نشان می‌دهد.

در این دیدار، نظرمحمد مطمئن با شماری از فعالین ورزشی مهاجرین که بیشتر نمایندگان فوتبال مهاجرین اند، دیدار کرده و مشکلات و طرح‌های پیشنهادی آن‌ها را گوش می‌دهد تا در دیدار با مقامات و مسئولین جمهوری اسلامی ایران در تهران و همچنین حکومت اسلامی طالبان در کابل، برای حل این مشکلات تلاش کند.

برخی فعالان ورزش مهاجر مهاجر در این دیدار با رییس کمیته ملی المپیک حکومت اسلامی طالبان در تهران، به مواردی از مشکلات ورزشکاران مهاجر از جمله خروج و مراجعت کسانی که برای بازی‌های ملی انتخاب می‌شوند، ورود بازیکنان مهاجر به تیم‌ها و لیگ‌های سطح بالای ورزش ایران، عدم امکان شرکت مربیان و داوران مهاجر در کلاس‌های آموزشی و… اشاره کردند.

رییس کمیته ملی المپیک حکومت اسلامی طالبان ضمن جمع آوری و یادداشت مشکلات ورزشکاران وعده سپرد که مشکلات آنان را پیگیری  و در جهت حل آن تلاش خواهد کرد.

این در حالی است که پیش از این، هیئتی سه نفره از کمیته ملی المپیک افغانستان به ایران سفر کرده و با شماری از فعالان ورزش و ورزشکاران مهاجر در شهرهای مختلف جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرده است. در رأس این هیئت احمد ناصر زاخیلی، معاون مالی کمیته ملی المپیک و ریاست عمومی تربیت بدنی کشور قرار دارد، و دین محمد صافی و جان علم خان حسنی، دو عضو دیگر آن است.

زاخیلی در سفری به شهر قم، در دیدار با نمایندگان رشته‌های مختلف ورزشی مقیم این شهر، اعلام کرد که قرار است در این سفر یک نفر مسئول عمومی به عنوان نماینده‌ی ورزشکاران مهاجرین انتخاب شود تا مرجع و آدرس واحدی برای پیگیری و حل مشکلات ورزشکاران باشد که این فرد بر اساس رأی‌گیری عمومی طی چند روز آینده در تهران تعیین خواهد شد.

قرار بود این نشست و رأی‌گیری عمومی روز دوشنبه، 23 اسفند در محل سفارت افغانستان در تهران برگزار شود اما به دنبال این تلاش‌ها، برخی از فعالان و نمایندگان قانونی ورزش مهاجرین از رشته‌های مختلف و همچنین پیش‌کسوتان ورزش مهاجرین از عملکرد این هیئت به خصوص عدم مشورت لازم با نمایندگان ورزش مهاجرین از رشته‌ها و فدراسیون‌های مختلف و همچنین برگزاری انتخابات عجولانه بدون اساس نامه و طرزالعمل انتقاد کرده و خواستار زمینه‌سازی بیشتر برای برگزاری انتخابات نماینده ورزش مهاجرین در ایران شدند.

انتهای پیام

منبع