سفیر آمریکا در روسیه: پیشنهادهای ما به مسکو دربرگیرنده نگرانی‌های روسیه است
سفیر آمریکا در روسیه: پیشنهادهای ما به مسکو دربرگیرنده نگرانی‌های روسیه است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان سالیوان، سفیر آمریکا در روسیه گفت: ما احتمال اقدامات متقابل شفاف سازی را با دولت روسیه از جمله درباره تسلیحات و سیستم‌های تهاجمی در اوکراین و همچنین اقداماتی در راستای ایجاد اعتمادسازی بیشتر در مورد رزمایش‌ها در اروپا مورد رسیدگی قرار داده‌ایم. وی ادامه داد: چنین […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان سالیوان، سفیر آمریکا در روسیه گفت: ما احتمال اقدامات متقابل شفاف سازی را با دولت روسیه از جمله درباره تسلیحات و سیستم‌های تهاجمی در اوکراین و همچنین اقداماتی در راستای ایجاد اعتمادسازی بیشتر در مورد رزمایش‌ها در اروپا مورد رسیدگی قرار داده‌ایم.

وی ادامه داد: چنین ایده‌هایی پتانسیلی برای تقویت امنیت ما و متحدان ما دارند و نگرانی‌های روسیه را نیز برطرف می‌کنند.

سفیر آمریکا در مسکو همچنین روابط با روسیه را “خیلی تاریک” توصیف کرد و وخامت بیشتر آن را به دلیل تنش‌ها بر سر مساله اوکراین رد نکرد.

وی افزود: روابط دیپلماتیک بین مسکو و واشنگتن اکنون در پایین ترین حد خود است اما به نظرم باید گفت که ممکن است به دلیل تنش‌های موجود بر سر اوکراین این روابط بدتر هم شود. تهدید روسیه علیه اوکراین خیلی قریب‌الوقوع و حتمی است.

این درحالیست که مسکو گفته هیچ تمایلی برای حمله به هیچ کشوری ندارد و بیان داشته که اتهامات وارده بهانه‌ای برای پیشروی‌های بیشتر و حضور نظامی ناتو و همچنین استقرار نیروهای بیشتر در شرق اروپاست.

انتهای پیام

منبع