سقوط یک دستگاه اتوبوس به داخل دره در اندونزی/ ۲۷ تن کشته شدند
سقوط یک دستگاه اتوبوس به داخل دره در اندونزی/ ۲۷ تن کشته شدند

به گزارش مهر به نقل از تارنمای عرب نیوز، یک دستگاه اتوبوس حامل ۶۶ زائر که از زیارت یک مکان مذهبی به شهر «سوبانگ» بازمی گشتند، شامگاه چهارشنبه (به وقت جاکارتا) در غرب جزیره جاوه به داخل یک دره عمیق سقوط کرد. در این سانحه، دست کم ۲۷ تن از جمله تعدادی دانش آموز دبیرستانی […]

به گزارش مهر به نقل از تارنمای عرب نیوز، یک دستگاه اتوبوس حامل ۶۶ زائر که از زیارت یک مکان مذهبی به شهر «سوبانگ» بازمی گشتند، شامگاه چهارشنبه (به وقت جاکارتا) در غرب جزیره جاوه به داخل یک دره عمیق سقوط کرد.

در این سانحه، دست کم ۲۷ تن از جمله تعدادی دانش آموز دبیرستانی کشته شدند.

مقامات اندونزی می‌گویند که این اتوبوس در مسیری پرپیچ و خم و با نوری ضعیف در حال حرکت بود که به درون دره‌ای با ارتفاع ۲۰ متر سقوط کرد.

راننده این اتوبوس و مسافران نوجوان آن از جمله کشته شدگان هستند. تیم‌های امداد و نجات در حال خارج کردن باقی ۳۹ مسافر از میان لاشه این اتوبوس هستند. مقامات اندونزی می‌گویند که در حال تحقیق در مورد علت بروز این سانحه هستند.

گفتنی است که نرخ تصادفات رانندگی در مجمع الجزایر اندونزی به دلیل قدیمی بودن وسائل نقلیه و همچنین تخلفات رانندگی بالاست. در اواخر سال ۲۰۱۹ نیز در سقوط یک دستگاه اتوبوس به داخل دره‌ای در جزیره سوماترا دستکم ۳۵ تن جان خود را از دست دادند.