سهم کامل قم از سد کوچری باید تخصیص یابد
سهم کامل قم از سد کوچری باید تخصیص یابد

دکتر احمد امیرآبادی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در آیین کلنگ‌زنی مخزنی ۲۰ هزار مترمکعبی شهر قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در ماه‌های اخیر در صنعت آب و فاضلاب استان گفت: طی این مدت اقدامات بسیار خوبی آغاز شد که قطعاً مجموعه نمایندگان استان و استانداری نیز از این اقدامات حمایت خواهند […]

دکتر احمد امیرآبادی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در آیین کلنگ‌زنی مخزنی ۲۰ هزار مترمکعبی شهر قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در ماه‌های اخیر در صنعت آب و فاضلاب استان گفت: طی این مدت اقدامات بسیار خوبی آغاز شد که قطعاً مجموعه نمایندگان استان و استانداری نیز از این اقدامات حمایت خواهند کرد.

وی در این آیین که با حضور دکتر معتمدی معاون امور عمرانی استانداری قم و جمعی از مدیران استان برگزار شد، خاطرنشان کرد: مردم قم خیر و برکت اقدامات جدیدی که در مورد آب قم آغاز شده را در دو، سه سال آینده خواهند دید.

عضو هیئت‌رئیسه و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی آغاز احداث مخزن ذخیره جعفریه، احداث شبکه فاضلاب در برخی از مناطق شهر و آبرسانی به بخشی از روستاهای قمرود را برخی از اقدامات اخیر شرکت آب و فاضلاب استان برشمرد و یادآور شد: این اقدامات نویدبخش اطمینان بخشی از وضعیت پایداری آب در آینده در روستاها و شهرهای استان خواهد بود که قابل‌تقدیر و تشکر است.

وی احداث مخزن ۲۰ هزار مترمکعب آب قم را نیز در راستای تأمین آب پایدار در شهر مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: با اطمینانی که به مدیریت آب استان داریم کلنگ زنی این پروژه را انجام دادیم و انتظار داریم که در موعد مقرر این مخزن به بهره‌برداری برسد.

امیرآبادی با اشاره به شور شدن آب قم در هفته‌های اخیر، بر ضرورت تخصیص کامل سهم قم از سدکوچری تأکید کرد و گفت: نمایندگان قم قطعاً در خصوص احقاق حق مردم قم از سدکوچری پیگیری‌های لازم را خواهند داشت تا آنچه از این پروژه به قم قول داده‌اند تخصیص یابد.

وی درعین‌حال کمبود منابع تأمین آب استان مورد توجه قرار داد و از مردم هم خواست تا با صرفه‌جویی و استفاده بهینه از آب، به تأمین آب پایدار و باکیفیت در استان کمک کنند.

انتهای پیام

منبع