سوریه مذاکرات سری با مقامات رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد
سوریه مذاکرات سری با مقامات رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع سوری هرگونه مذاکرات محرمانه بین این کشور و مقامات رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد. این منبع رسانه ای در واکنش به شایعات و اخبار دروغین پیرامون مذاکرات سری بین سوریه و رژیم صهیونیستی، گفت: سوریه همواره در این زمینه موضع شفاف و آشکاری […]

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع سوری هرگونه مذاکرات محرمانه بین این کشور و مقامات رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.

این منبع رسانه ای در واکنش به شایعات و اخبار دروغین پیرامون مذاکرات سری بین سوریه و رژیم صهیونیستی، گفت: سوریه همواره در این زمینه موضع شفاف و آشکاری دارد و هیچ وقت با رژیم صهیونیستی مذاکرات سری نداشته چرا که عقیده دارد که هرگونه مذاکراتی باید در راستای منافع سوریه و مردمش باشد.

وی افزود: هر اقدامی که سوریه در گذشته انجام داده اقدامی علنی بود و هر اقدامی که از طرف سوریه شکل بگیرد چه در حال حاضر و چه در آینده حتماً به صورت علنی انجام خواهد شد. بنابراین هرگونه صحبتی در مورد گفتگو و یا مذاکرات سری بین سوریه و رژیم صهیونیستی چیزی جز اخبار جعلی رسانه ای و سیاسی نیست.

این منبع رسانه ای ادامه داد: آنچه پیرامون دعوت از خاخام «ایدی عبادی» برای بازدید از سوریه و همچنین حرف هایی که در مورد انجام مذاکرات سری و شخصی بین دو طرف به منظور امضای توافق نامه ای صلح زده شده است، به هیچ وجه صحت ندارد.

گفتنی است که یک خاخام صهیونیست به نام «ایلی عبادی» روز جمعه در یکی از برنامه‌های شبکه «روسیا الیوم» مدعی شده بود که به سوریه دعوت شده و مذاکرات سری و شخصی بین دمشق و تل‌آویو به منظور امضای توافق صلح در جریان است.