سیاست مذاکراتی اروپا فرصت سوزی است/ ایران سناریوی جدیدتری دارد
سیاست مذاکراتی اروپا فرصت سوزی است/ ایران سناریوی جدیدتری دارد

به گزارش مهر، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با «یسپر وار»، سفیر دانمارک در تهران، دیدار و گفتگو کرد. دو طرف در این دیدار در خصوص مسائل و موضوعات مختلف از جمله لزوم گسترش مناسبات و ارتباطات پارلمانی فیمابین مجالس دو کشور و برخی تحولات منطقه و جهان، به گفتگو […]

به گزارش مهر، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با «یسپر وار»، سفیر دانمارک در تهران، دیدار و گفتگو کرد.

دو طرف در این دیدار در خصوص مسائل و موضوعات مختلف از جمله لزوم گسترش مناسبات و ارتباطات پارلمانی فیمابین مجالس دو کشور و برخی تحولات منطقه و جهان، به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

توسعه مناسبات همه جانبه پارلمانی، همکاری کمیسیون‌های تخصصی و گروه‌های دوستی پارلمانی، تبادل هیئت‌ها و همچنین توسعه همکاری‌های اقتصادی فیمابین، از جمله مسائل دوجانبه مورد تاکید طرفین در این دیدار بود.

امیرعبداللهیان با انتقاد از بی عملی سه کشور اروپایی مذاکره کننده در برجام، تاکید کرد: آمریکا و سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه با رفتار خود، برجام را به سوی مرگ کشاندند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در پایان سیاست مذاکراتی اروپا و عدم تلاش جدی برای لغو تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران را فرصت سوزی خواند و خاطرنشان کرد: چنانچه تحریم‌های ایران لغو نشود و طرف‌های مقابل به تعهدات خود عمل نکنند، جمهوری اسلامی ایران سناریوهای جدیدتری دارد.

عمل به تعهدات برجامی از سوی همه طرف‌ها ضروری است

یسپر وار، سفیر دانمارک در تهران نیز در این دیدار، علاوه بر تاکید بر همکاری‌های رو به رشد دانمارک با جمهوری اسلامی ایران و اشاره به اهمیت همکاری‌های پارلمانی، مواضع کشور متبوعش در حمایت از توافق برجام و لزوم حفظ و احیای آن از سوی همه طرف‌ها با عمل به تعهداتشان را تشریح کرد.