شمار اسرای تحت بازداشت موقت در زندانهای رژیم صهیونیستی
شمار اسرای تحت بازداشت موقت در زندانهای رژیم صهیونیستی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، باشگاه اسیر فلسطینی اعلام کرد که شمار اسرای تحت بازداشت موقت در زندان‌های رژیم صهیونیستی به بیش از ۹۰۰ نفر رسیده است. این مرکز حقوقی اعلام کرد: در میان اسرای تحت بازداشت موقت یک زن و ۵ کودک هم دیده می‌شود. اسرای تحت بازداشت […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، باشگاه اسیر فلسطینی اعلام کرد که شمار اسرای تحت بازداشت موقت در زندان‌های رژیم صهیونیستی به بیش از ۹۰۰ نفر رسیده است.
این مرکز حقوقی اعلام کرد: در میان اسرای تحت بازداشت موقت یک زن و ۵ کودک هم دیده می‌شود. اسرای تحت بازداشت موقت در سه زندان عوفر، النقب و مجدو نگهداری می‌شوند. ۳۷۹ نفر از این اسرا در زندان عوفر، ۳۴۵ نفر در زندان النقب و ۱۶۰ نفر هم در زندان مجدو هستند.
باشگاه اسیر فلسطینی گزارش داد که رژیم صهیونیستی طی ۹ سال اخیر بیش از ۱۲ هزار حکم بازداشت موقت را در حق فلسطینیان صادر کرده که اوج صدور این احکام مربوط به سال گذشته با ۲ هزار و ۴۰۹ حکم بوده است.
مسن‌ترین اسیر تحت بازداشت موقت جمال النسر با ۷۶ سال سن است. ۸۰ درصد افرادی که تحت بازداشت موقت هستند، قبلاً نیز به اسارت گرفته شده‌اند و برخی از آنان سال‌ها در اسارت بوده‌اند.
باشگاه اسیر فلسطینی تاکید کرد که بیش از ۸۰ اسیر تحت بازداشت موقت همچنان به تحریم دادگاه‌های رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهند.