شمار کرونایی‌ها در قاره آفریقا به۴ میلیون و ۱۱ هزار نفر رسید
شمار کرونایی‌ها در قاره آفریقا به۴ میلیون و ۱۱ هزار نفر رسید

به گزارش مهر، براساس جدیدترین آمار پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا با شناسایی موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، به ۴ میلیون و ۱۱ هزار و ۴۶۵ نفر رسید. همچنین با فوت شماری دیگر در ساعات گذشته بر اثر کرونا، شمار فوتی‌های ناشی از این ویروس قاتل در قاره سیاه به ۱۰۶ […]

به گزارش مهر، براساس جدیدترین آمار پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا با شناسایی موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، به ۴ میلیون و ۱۱ هزار و ۴۶۵ نفر رسید.

همچنین با فوت شماری دیگر در ساعات گذشته بر اثر کرونا، شمار فوتی‌های ناشی از این ویروس قاتل در قاره سیاه به ۱۰۶ هزار و ۵۸۲ نفر افزایش پیدا کرده است.

آفریقای جنوبی با بیش از ۵۰ هزار مورد فوتی بیشترین تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا را در میان کشورهای آفریقایی دارد و مصر با ۱۱ هزار و ۸۲ و مراکش با ۸ هزار و ۶۹۵ فوتی، پس از آن قرار دارند.

کشور آفریقای جنوبی از لحاظ بیشترین تعداد بیماران کرونایی در جایگاه اول قاره آفریقا قرار دارد. تاکنون در این کشور بیش از یک میلیون مورد ابتلاء به کرونا ثبت شده است.

همچنین مراکش با بیش از ۴۸۷ هزار و مصر نیز با بیش از ۱۸۸ هزار بیمار کرونایی در رده‌های بعدی قرار دارند.

تاکنون ۳ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۳۴۷ نفر از مبتلایان به کرونا در قاره سیاه، بهبود یافته‌اند.