شورای امنیت خواستار آتش‌بس در یمن شد
شورای امنیت خواستار آتش‌بس در یمن شد

به گزارش خبرگزاری مهر، اعضای شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی نسبت به آنچه به زعم آنها تشدید تنش‌ها در مأرب خوانده می‌شود، بدون اشاره به جنایت‌های جنگی ائتلاف سعودی در یمن، «حملات برون‌مرزی به عربستان سعودی» را محکوم کرده‌اند. اعضای شورای امنیت در این بیانیه خواستار برقراری آتش‌بس سراسری به شرح […]

به گزارش خبرگزاری مهر، اعضای شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی نسبت به آنچه به زعم آنها تشدید تنش‌ها در مأرب خوانده می‌شود، بدون اشاره به جنایت‌های جنگی ائتلاف سعودی در یمن، «حملات برون‌مرزی به عربستان سعودی» را محکوم کرده‌اند.

اعضای شورای امنیت در این بیانیه خواستار برقراری آتش‌بس سراسری به شرح مندرج در قطعنامه‌های ۲۵۳۲ و ۲۵۶۵ شدند. در این بیانیه همچنین از همه طرف‌ها خواسته شده بدون پیش‌شرط با نماینده سازمان ملل در امور یمن بر سر برقراری آتش‌بس سراسری همکاری کنند.

اعضای شورای امنیت همچنین ابراز نگرانی کردند که عدم پیشرفت در روند صلح ممکن است مورد سوءاستفاده تروریست‌ها در یمن قرار بگیرد.

این بیانیه در حالی صادر شده که منابع میدانی از پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در غرب استان مارب خبر دادند. بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی موفق شدند کنترل یک منطقه در غرب مارب را به دست گیرند.

در همین راستا، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر منطقه «العطیف» واقع در صرواح تسلط یافتند.