شیوه‌ای جدید برای جلوگیری از پیشرفت سرطان در افراد مقاوم به ایمونوتراپی
شیوه‌ای جدید برای جلوگیری از پیشرفت سرطان در افراد مقاوم به ایمونوتراپی

انکولوژیست‌های انگلیسی شیوه درمانی جدید را شناسایی کرده اند که می‌تواند پیشرفت سرطان در بیماران مقاوم در برابر ایمونوتراپی را متوفق کند. این شیوه درمانی می‌تواند مقاومت سرطان در برابر ایمونوتراپی یا شیمی درمانی و پرتو درمانی را معکوس کرده و به بیمارانی که انتظار مرگ آن‌ها می‌رود، عمری طولانی‌تر ببخشد. در این روش، ترکیب […]

انکولوژیست‌های انگلیسی شیوه درمانی جدید را شناسایی کرده اند که می‌تواند پیشرفت سرطان در بیماران مقاوم در برابر ایمونوتراپی را متوفق کند.
این شیوه درمانی می‌تواند مقاومت سرطان در برابر ایمونوتراپی یا شیمی درمانی و پرتو درمانی را معکوس کرده و به بیمارانی که انتظار مرگ آن‌ها می‌رود، عمری طولانی‌تر ببخشد.
در این روش، ترکیب پمبرولیزوماب -یک داروی مورد استفاده در ایمونوتراپی- با گوادسیتابین -نسل جدیدی از فاکتور میتلاسیون DNA- منجر به توقف پیشرفت سرطان در بیش از یک سوم بیماران شرکت کننده در مرحله اول کارآزمایی شد.
کارشناسان مؤسسه تحقیقات سرطان انگلیس توضیح داده اند که این ترکیب دوگانه می‌تواند به یک سلاح موثر جدید علیه بسیاری از انواع سرطان تبدیل شود.
ایمونوتراپی از سیستم ایمنی برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول‌های سرطانی استفاده می‌کند و در صورت شکست سایر گزینه‌های درمانی مانند جراحی، پرتودرمانی یا شیمی درمانی می‌تواند جان بسیاری از انسان‌ها را نجات دهد.
منبع: almnatiq.net