صربستان: اروپا با از عضویت کوزوو در اتحادیه اروپا جلوگیری کند
صربستان: اروپا با از عضویت کوزوو در اتحادیه اروپا جلوگیری کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، با تشدید تنش های میان صربستان و کوزوو، دولت بلگراد سعی دارد از عضویت کوزوو در اتحادیه اروپا جلوگیری کند. در بحبوحه تشدید تنش های میان بلگراد و پرشتینا، مقامات دولت صربستان از تمامی کشورهای اتحادیه اروپا که کوزوو را به رسمیت نشناخته اند می خواهد تا […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، با تشدید تنش های میان صربستان و کوزوو، دولت بلگراد سعی دارد از عضویت کوزوو در اتحادیه اروپا جلوگیری کند.
در بحبوحه تشدید تنش های میان بلگراد و پرشتینا، مقامات دولت صربستان از تمامی کشورهای اتحادیه اروپا که کوزوو را به رسمیت نشناخته اند می خواهد تا از درخواست عضویت این کشور در اتحادیه اروپا در ۱۵ دسامبر جلوگیری کنند
رئیس‌جمهور صربستان نیز در این باره اعلام کرد که پریشتینا قصد دارد درخواست رسمی عضویت در اتحادیه اروپا را در ۱۵ دسامبر ارائه کند. موضوعی که بلگراد آن را نقض توافق‌نامه‌های صربستان و کوزوو می داند.
صرب های کوزوو و پلیس این کشور روز شنبه پس از شعله‌ ور شدن تنش‌ ها در بخش‌ های ناآرام شمالی به سوی هم تیراندازی کردند.
چند ساعت پیش از این در همان روز صرب های شمال کوزوو در اعتراض به بازداشت یکی از اعضای پلیس کوزوو که ماه گذشته به همراه سایر صرب‌ ها از سمت خود کناره‌ گیری کرده بود، راه‌ های اصلی این منطقه را مسدود کردند.