طالبان پاکستان نسبت به برگزاری مراسم راهپیمایی روز زن هشدار دادند
طالبان پاکستان نسبت به برگزاری مراسم راهپیمایی روز زن هشدار دادند

به گزارش مهر به نقل از رویترز، گروه طالبان افغانستان روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای فعالان حقوق زنان را که در حال سازماندهی یک مراسم راهپیمایی به مناسبت «روز جهانی زن» در این کشور هستند، تهدید کرده و آنها را به عمل شنیع و توهین به مقدسات متهم کردند. این بیانیه طالبان پاکستان پس از […]

به گزارش مهر به نقل از رویترز، گروه طالبان افغانستان روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای فعالان حقوق زنان را که در حال سازماندهی یک مراسم راهپیمایی به مناسبت «روز جهانی زن» در این کشور هستند، تهدید کرده و آنها را به عمل شنیع و توهین به مقدسات متهم کردند.

این بیانیه طالبان پاکستان پس از آن منتشر شد که سیلی از تصاویر و ویدئو کلیپ‌های پخش شده در رسانه‌های اجتماعی شرکت کنندگان در راهپیمایی هشتم مارس را در حال توهین به مقدسات اسلام نشان می‌دهد؛ اقدامی که از سوی فعالان حقوق زنان رد شد.

در بیانیه طالبان پاکستان خطاب به راهپیمایان آمده است: «ما می‌خواهیم به آن دسته از سازمان‌هایی که فعالانه در حال بسط و انتشار ابتذال و اعمال شنیع در پاکستان محبوبمان هستند، یک پیام بفرستیم. راه‌های خود را اصلاح کنید، مسلمانان جوان بسیاری اینجا هستند که می‌دانند چگونه از اسلام و حدودی که الله تعیین کرده است، حراست کنند».

گفتنی است، گروه‌های اسلام گرا روز جمعه در چندین شهر پاکستان با برگزاری تظاهراتی از دولت این کشور خواستند تا سازمان دهندگان راهپیمایی روز زن را به اتهام توهین به مقدسات تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

شایان ذکر است که در کشور پاکستان، توهین به مقدسات با مجازات مرگ همراه است. هرچند پاکستان هرگز تاکنون این مجازات را اجرا نکرده است، افراد متعصب مذهبی اغلب اوقات افراد مظنون به کفرگویی و توهین به مقدسات را پیش از محاکمه در دادگاه به قتل می‌رسانند.

یکی از سازمان‌دهندگان این راهپیمایی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تمام این اتهام‌ها کاملاً بی اساس و ناحق بوده و بخشی از کارزار بدخواهانه برای به سکوت کشاندن زنانی است که می‌خواهند درباره حقوق خود صحبت کنند».