طراحی و احداث زیر ساخت های نوآورانه ممکن شد
طراحی و احداث زیر ساخت های نوآورانه ممکن شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهنام میرانیان مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه تاکنون چندین مراکز نوآوری تخصصی و مجتمع‌های فناوری طراحی و ساخته شده، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان نیاز به زیرساخت‌های فیزیکی دارند که این زیرساخت‌ها باید متناسب با حوزه فعالیت طراحی شوند تا شرکت‌ها به […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهنام میرانیان مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه تاکنون چندین مراکز نوآوری تخصصی و مجتمع‌های فناوری طراحی و ساخته شده، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان نیاز به زیرساخت‌های فیزیکی دارند که این زیرساخت‌ها باید متناسب با حوزه فعالیت طراحی شوند تا شرکت‌ها به حداکثر کارایی و راندمان کاری برسند.

وی ا فزود: این شرکت با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه، مراکز نوآوری تخصصی در دانشگاه‌ها را به طراحی و اجرا می‌رساند که مهم‌ترین قسمت آن طراحی فضای کار اشتراکی در این پروژه‌ها است. نیاز اتصال و ارتباط دادن فضای دانشگاه و صنعت امری لازم است. هدف اصلی این فضاها ایجاد زمینه لازم برای کار کردن، همچنین ایده پردازی، به اشتراک گذاشتن ایده‌های افراد مختلف و دعوت شرکت‌ها به دانشگاه‌ها است.

به گفته میرانیان، چندین مرکز در حوزه زیرساخت فیزیکی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های دانشگاه راه‌اندازی شده است. این شرکت توانسته کلیه توانمندی‌های مورد نیاز در تمامی ابعاد علمی و فنی توسعه یک زیرساخت را از جنبه اقتصادی و مهندسی تا طراحی و برنامه‌ریزی و احداث پروژه‌ها انجام دهد.

مدیر شرکت دانش بنیان خاطر نشان کرد: کلیه توانمندی‌های مورد نیاز در تمامی مراحل احداث یک مجموعه، از ارزیابی اقتصادی و فنی و مهندسی تا طراحی معماری و سازه و تأسیسات، برنامه‌ریزی پروژه و احداث و مهم‌تر از همه سرمایه‌گذاری در این گروه، بومی و متمرکز شده است.

وی ادامه داد: در ساخت مراکز نوآوری تلاش شده که از محصولات دانش‌بنیان در حوزه ساختمانی استفاده شود و تاکنون در حدود ۱۵ پروژه در ۷ دانشگاه انجام شده است. در حال حاضر در این شرکت ۳۷ نفر به‌صورت مستقیم و در هر پروژه هم چندین نفر به‌صورت پیمانکاری مشغول کار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان با اشاره به اینکه شناخته شدن شرکت‌های دانش‌بنیان به‌واسطه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده است، افزود: قبل از تأسیس این مجموعه فعالیت دانشگاه محدود بود اما با تشکیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ایجاد چتر حمایتی، فعالیت‌ها بیشتر دیده شدند.

منبع