طرح جداسازی کتابخانه‌های کانون ضعف کارشناسی دارد/پیگیری جهت منتفی کردن این پیشنهاد
طرح جداسازی کتابخانه‌های کانون ضعف کارشناسی دارد/پیگیری جهت منتفی کردن این پیشنهاد

به گزارش ایسنا، حامد علامتی در این پیام خطاب به همکاران، مربیان مراکز فرهنگی هنری و کتابخانه‌های کانون آورده است: «در روزهای اخیر انتشار خبری مبنی بر گردش کار یک پیشنهاد اداری باعث نگرانی علاقمندان به کانون شد. لازم است به همه علاقمندان به کانون اطمینان بدهم که طرح و پیشنهاد این موضوع، با ضعف بررسی‌های […]

به گزارش ایسنا، حامد علامتی در این پیام خطاب به همکاران، مربیان مراکز فرهنگی هنری و کتابخانه‌های کانون آورده است: «در روزهای اخیر انتشار خبری مبنی بر گردش کار یک پیشنهاد اداری باعث نگرانی علاقمندان به کانون شد. لازم است به همه علاقمندان به کانون اطمینان بدهم که طرح و پیشنهاد این موضوع، با ضعف بررسی‌های دقیق و کارشناسی همراه بوده است و در حال پیگیری جهت منتفی کردن این پیشنهاد هستیم.
علامتی و دیگر مدیران کانون فرزندان این مجموعه هستند. خاطرات نسل‌های مختلف در کتابخانه‌های کانون رقم خورده است به تعبیری آشیانه مرغک کانون، کتابخانه‌های کانون است و پرنده از آشیانه جدا نخواهد شد.
از همه علاقمندان به کانون، نویسندگان، تصویرگران، مربیان، همکاران و فعالان فرهنگی که خودجوش و دغدغه مند در حمایت از کانون به میدان آمدند تشکر می کنم. قدر و عظمت علاقه مندان کانون را می دانم و آن را پاس می دارم و به یاری خدا و حمایت کادر،مربیان، نخبگان و تولیدکنندگان آثار فرهنگی هنری و والدین عزیز برای اعتلای کانون، به صورت شبانه روزی تلاش خواهم کرد.
بی تردید همه سیاستگذاران، برنامه‌ریزان و متولیان فرهنگی نیز اذعان دارند که نگاه سود آور و زیان ده به مقوله کار تربیتی و فرهنگی اساسا دیدگاه خردمندانه‌ای نیست. سود آوری یک مرکز فرهنگی تربیتی نظیر کتابخانه هیچ وقت قابل اندازه گیری با معیارها و زاویه دید بازرگانی نیست. برای کار فرهنگی و کتابخانه باید هزینه کرد و سود دهی آن خودش را در ارتقای نسل آینده نشان خواهد داد.
با این نگاه، وظیفه همه نهادهای مسئول، این است که از کانون و کتابخانه‌های این مجموعه، به عنوان مرکز خبرگی فعالیت های مرتبط با تربیت کودکان و نوجوانان  و بخشی اساسی از هویت و ماموریت کانون حمایت کنند. بنابر این کتابخانه‌های کانون تقویت خواهند شد و از همه ظرفیت نهادهای مسئول در این زمینه هم کمک خواهیم گرفت.
در ادامه این پیام آمده است: سیاست نظام مقدس جمهوری اسلامی، سرمایه گذاری فرهنگی تربیتی برای نسل آینده انقلاب خواهد بود و به این ترتیب با همراهی و حمایت وزیر آموزش و پرورش، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مسئولین خدوم و بزرگوار،امید آن می رود در دولت محبوب و مردمی سیزدهم مراکز فرهنگی هنری کانون بتواند چتر خدمات ارزشمند و بی بدیل خود را بر سراسر ایران اسلامی و  فرزندان این مرز و بوم بگستراند.با لطف و عنایت الهی و همراهی شما بزرگواران رشد و تعالی روز افزون کانون را پیگیری خواهیم کرد. سلام بر فردا و سلام بر آینده سازان ایران اسلامی».
انتهای پیام