طرح رتبه‌بندی ایمنی سنگاپور برای سایت‌های تجارت الکترونیک
طرح رتبه‌بندی ایمنی سنگاپور برای سایت‌های تجارت الکترونیک

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، دستورالعمل‌های فنی این طرح برای تراکنش‌های آنلاین نیز برای محافظت در برابر کلاهبرداری تنظیم و به‌روزرسانی شده است. طرح مذکور رتبه‌بندی ایمنی تراکنش‌های بازار تجارت الکترونیک (TSR) نام دارد و با هدف ارزیابی میزان اجرایی بودن اقدامات ضد کلاهبرداری این پلتفرم‌ها ابداع شده است و […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، دستورالعمل‌های فنی این طرح برای تراکنش‌های آنلاین نیز برای محافظت در برابر کلاهبرداری تنظیم و به‌روزرسانی شده است.

طرح مذکور رتبه‌بندی ایمنی تراکنش‌های بازار تجارت الکترونیک (TSR) نام دارد و با هدف ارزیابی میزان اجرایی بودن اقدامات ضد کلاهبرداری این پلتفرم‌ها ابداع شده است و در قالب آن مواردی از جمله اعتبار کاربر، ایمنی تراکنش و در دسترس بودن مسیرهای جبران ضرر برای مصرف‌کنندگان تضمین می‌شود.

به عنوان مثال، بازارهای تجارت الکترونیک بر این اساس ارزیابی می‌شوند که آیا اقداماتی برای تأیید هویت فروشندگان انجام داده‌اند و به طور مستمر بر رفتار متقلبانه برخی فروشندگان نظارت می‌کنند یا خیر. پلتفرم‌ها همچنین بر مبنای استفاده از ابزارهای پرداخت امن برای تراکنش‌ها و همچنین در دسترس بودن مکانیسم‌های گزارش اختلاف و حل‌وفصل رتبه‌بندی می‌شوند.

وزارت کشور و شورای استاندارد سنگاپور در بیانیه‌ای مشترک در روز شنبه اعلام کردند این اطلاعات برای هشدار به کاربران در مورد ایمنی تراکنش در زمان استفاده از سایت‌های آنلاین تجارت الکترونیک قابل استفاده است. این رتبه‌بندی‌ها «بازارهای عمده تجارت الکترونیک» را پوشش می‌دهند که معاملات بین چندین فروشنده و خریدار را با دسترسی محلی «قابل توجه» یا تعداد قابل‌توجهی از کلاهبرداری‌های تجارت الکترونیک گزارش شده تسهیل می‌کنند. پایین‌ترین امتیاز با یک تیک است، در حالی که وجود چهار تیک نشانگر حداکثر اعتمادپذیری است.

منبع