عاملان و آمران کودتا در بولیوی باید مجازات شوند
عاملان و آمران کودتا در بولیوی باید مجازات شوند

به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، «ایوو مورالس» رئیس جمهور سابق بولیوی امروز شنبه درخواست کرد تا عاملان کودتا در این کشور مجازات شوند. بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، رئیس جمهور سابق بولیوی در این خصوص اعلام کرد: عاملان و آمران دیکتاتوری که اقتصاد بولیوی را به غارت بُرده و حیات […]

به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، «ایوو مورالس» رئیس جمهور سابق بولیوی امروز شنبه درخواست کرد تا عاملان کودتا در این کشور مجازات شوند.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، رئیس جمهور سابق بولیوی در این خصوص اعلام کرد: عاملان و آمران دیکتاتوری که اقتصاد بولیوی را به غارت بُرده و حیات و دموکراسی در این کشور را آماج حملات خود قرار دادند، باید مورد پیگرد و مجازات قرار بگیرند.

این در حالیست که دولت بولیوی پیشتر از بازداشت «جِنین آنز» خبر داد که بعد از کودتای سال ۲۰۱۹، به مدت یک سال رئیس جمهور موقت این کشورِ آمریکای لاتین بود.

وی متهم به براندازی دولت «ایوو مورالس» رئیس جمهور چپ‌گرای سابق و سوء استفاده از قدرت برای پیگرد قانونی او است.

«جِنین آنز» اوایل نوامبر ۲۰۲۰، بعد از پیروزی «لوئیس آرسه» چپ‌گرا، از قدرت کناره گیری کرد.

به گزارش مهر، یک وبگاه فعال در حوزه روزنامه نگاری تحقیقی موسوم به Declassified UK در روزهای پیش با انتشار گزارشی فاش کرد که دولت انگلیس برای تضمین دسترسی به ذخایر عظیم لیتیوم در کشور بولیوی آن‌هم به سود شرکت‌های انگلیسی، از کودتای سال ۲۰۱۹ در بولیوی حمایت کرده بود.