عزیزلی: کشتی‌گیران دو تابعیتی خائن نیستند
عزیزلی: کشتی‌گیران دو تابعیتی خائن نیستند

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورتاکس، رسول چونایف، دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ و قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵، عملکردی مثل قبل نداشته است و در نتیجه جایگاه خود را در تیم ملی کشتی آذربایجان از دست داد. او در صحبت‌هایی از تمایل خود برای کشتی گرفتن برای یک کشور دیگر صحبت کرد […]

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورتاکس، رسول چونایف، دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ و قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵، عملکردی مثل قبل نداشته است و در نتیجه جایگاه خود را در تیم ملی کشتی آذربایجان از دست داد. او در صحبت‌هایی از تمایل خود برای کشتی گرفتن برای یک کشور دیگر صحبت کرد و عنوان کرد پیشنهادهایی به دستش رسیده است ولی این صحبت او بازخورد منفی در کشورش داشته است.

الدنیز عزیزلی، قهرمان جهان و اروپا از هم تیمی سابق خود دفاع کرد و گفت: رسول یکی از بهترین کشتی‌گیران تاریخ آذربایجان است. کشتی‌گیری که بیش از یک بار در دوران حرفه‌ای خود برای تیم ملی قهرمان شده، باید به فکر آینده‌اش باشد. روزی می‌رسد که او دیگر نمی‌تواند کشتی بگیرد و باید منافع مالی خانواده خود را تامین کند. اگر یک ورزشکار هنوز قدرت دارد، چرا نباید برای یک کشور دیگر رقابت کند؟ این‌گونه ورزشکاران را خائن به وطن ندانید. من چنین اظهارنظرهایی را در مورد رسول دیدم و فکر می‌کنم او شایسته چنین برخوردی نبود.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: اگر این اتفاق بدی بود، تیم‌های ملی آذربایجان در بسیاری از رشته‌های ورزشی خارجی‌ها را جذب نمی‌کرد. اگر خارجی‌ها می‌توانند به کشور ما بیایند و زیر پرچم ما رقابت کنند، چرا آذربایجانی‌ها نمی‌توانند این کار را انجام دهند؟ فکر می‌کنم ورزشکاران زیادی در کشور ما وجود دارند که دوست دارند همین کار را انجام دهند.

رسول چونایف در دسته ۶۶ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک ریو مدال برنز کسب کرد. در آن دوره از رقابت‌ها امید نوروزی، نماینده ایران بود که در یک چهارم نهایی به  شماگی بولکوادزه گرجستانی باخت و حذف شد.

انتهای پیام

منبع