«عفو بین الملل» خواستار آزادی عضو بازداشت‌شده «حماس» درعربستان شد
«عفو بین الملل» خواستار آزادی عضو بازداشت‌شده «حماس» درعربستان شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، سازمان عفو بین الملل بیانیه‌ای را در خصوص وضعیت جسمانی «محمد خضری» عضو بازداشت شده جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در عربستان سعودی صادر کرد. بر اساس این گزارش، سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که وضعیت جسمانی این عضو حماس که در عربستان در بازداشت به سر […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، سازمان عفو بین الملل بیانیه‌ای را در خصوص وضعیت جسمانی «محمد خضری» عضو بازداشت شده جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در عربستان سعودی صادر کرد.

بر اساس این گزارش، سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که وضعیت جسمانی این عضو حماس که در عربستان در بازداشت به سر می‌برد، رو به وخامت نهاده است. گفته می‌شود که قسمتهایی از یکی از دستانش از کار افتاده است.

این درحالی است که پیش از این، جنبش حماس در بیانیه‌ای آزادی محمد خضری و دیگر فلسطینیان بازداشت شده در عربستان سعودی را خواستار شده بود. این جنبش تأکید کرد که به شدت نسبت به وضعیت جسمانی وخیم محمد خضری احساس نگرانی می‌کند.

محمد خضری سال ۲۰۱۹ همراه با دهها فلسطینیِ دیگر به اتهام حمایت از مقاومت فلسطین به بازداشت نیروهای امنیتی عربستان درآمد. وی ۸۱ سال سن دارد و به دلیل بیماری و کهولت سن وضعیت بسیار ناگواری دارد. عربستان علیرغم درخواست‌های مکرر حماس و نهادهای بین‌المللی تاکنون حاضر به آزادی این رهبر حماس نشده است.