«علیرضا جاوید» به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب شد8
«علیرضا جاوید» به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب شد8

به گزارش خبرنگار مهر، اولین مصوبه ششمین شورای اسلامی شهر تهران در جلسه صبح امروز مورد رأی گیری و بررسی قرار گرفت. در ابتدا مهدی چمران رئیس شورای شهر در توضیح این امر گفت: نظر ما این بود که تا زمان انتصاب و اعلام رسمی شهردار جدید پایتخت، آقای حناچی می‌توانند به کار خود ادامه […]

به گزارش خبرنگار مهر، اولین مصوبه ششمین شورای اسلامی شهر تهران در جلسه صبح امروز مورد رأی گیری و بررسی قرار گرفت.

در ابتدا مهدی چمران رئیس شورای شهر در توضیح این امر گفت: نظر ما این بود که تا زمان انتصاب و اعلام رسمی شهردار جدید پایتخت، آقای حناچی می‌توانند به کار خود ادامه دهند تا شهردار جدید اعلام شود اما این امر برای آقای حناچی قدری دشوار بود و ممکن بود این پروسه بیش از چند روز طول بکشد

وی افزود: به همین منظور قرار بر این شد که فعلاً یک سرپرست برای شهر در نظر گرفته شود و روز گذشته از آقای علیرضا جاوید درخواست کردیم که این مسئولیت را بپذیرند و در این مدت به عنوان سرپرست شهرداری تهران خدمت کنند.

چمران عنوان کرد: زمانی که در حال بررسی طرح جامع تهران بودیم ایشان به عنوان نماینده ویژه شهردار تهران حضور داشتند و سوابق متعددی در حوزه شهری دارند. ایشان بهترین گزینه موجود هستند و خودشان یکی از گزینه‌های شهرداری تهران بودند که خودشان از این مسئولیت انصراف دادند.

در ادامه انتخاب جاوید به عنوان سرپرست شهرداری تهران مورد رأی گیری قرار گرفت و با ۲۱ رأی به عنوان سرپرست شهردار تهران منصوب شد.

سپس جاوید گفت: از زمان حضور بنده در شهرداری تهران بیش از ۱۸ سال سپری شده است و تجربه به بنده آموخته که راز موفقیت هر مجموعه‌ای انگیزه و امید است و نو شدن مجموعه شهرداری و انتخاب شهردار آینده تهران این امید را به شهر منتقل خواهد کرد.

وی افزود: تفاوت شهرداری با سایر دستگاه‌های خدماتی این است که اثرات آن مستقیماً در زندگی مردم وارد می‌شود. شهرداری نقطه اتصال خدمت نظام اسلامی به مردم است و مردم اثر خدمت خوب را می‌فهمند. اما اگر نتوانیم به طور شایسته خدمات خوب را ارائه دهیم ممکن است باعث آزردگی شهروندان شویم.

سرپرست شهرداری تهران بیان کرد: شهرداری مستقیماً منابع مورد نیاز هزینه کرد خود را تأمین می‌کند. به علاوه شهرداری به دلیل تنوع خدمات ساختار پیچیده‌ای دارد و خوشبختانه آقای زاکانی نیز در برنامه‌های خود به خوبی به این موضوعات پرداخته‌اند.

جاوید ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اهداف در شهرداری تأمین آرامش شهروندان است. حدود ۹۴ الی ۹۵ درصد کمی و زیرساخت‌های تهران تأمین شده و باقی نیز تأمین می‌شود و امیدوارم در این دوره شاهد آرامش شهر خواهیم بود.