عمران خان و حزب تحریک انصاف پاکستان با نامه استعفا به پارلمان می‌روند
عمران خان و حزب تحریک انصاف پاکستان با نامه استعفا به پارلمان می‌روند

به گزارش ایسنا، به نقل از هندوستان تایمز، قرار است امروز دوشنبه پارلمان پاکستان موسوم به مجلس ملی نشستی برای انتخاب نخست وزیرجدید این کشور داشته باشد و شهباز شریف، رهبر مخالفان دولت عمران خان به عنوان بخت اول جانشینی وی در نخست وزیری معرفی شده است. در ویدئویی که حزب تحریک انصاف در توییتر […]

به گزارش ایسنا، به نقل از هندوستان تایمز، قرار است امروز دوشنبه پارلمان پاکستان موسوم به مجلس ملی نشستی برای انتخاب نخست وزیرجدید این کشور داشته باشد و شهباز شریف، رهبر مخالفان دولت عمران خان به عنوان بخت اول جانشینی وی در نخست وزیری معرفی شده است.

در ویدئویی که حزب تحریک انصاف در توییتر خود منتشر کرده، می‌توان شنید که عمران خان می‌گوید:  چه کسی مردی که پرونده‌های فساد ۱۶ میلیاردی و ۸ میلیارد روپیه‌ای دارد را به عنوان نخست‌وزیر انتخاب می‌کند، این انتخاب توهین بزرگی به کشور است. ما از مجلس شورای ملی استعفا می دهیم.

منظور عمران خان شهباز شریف است. در سال ۲۰۱۹، دفتر ملی پاسخگویی، شریف و پسرش حمزه شریف را به اتهام پولشویی دستگیر کرده بود. 

روز یکشنبه، حزب تحریک انصاف با ارسال مقالاتی، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه سابق را به عنوان نامزد خود برای نخست وزیری معرفی کرد.

فواد چودری، رهبر حزب تحریک انصاف در توییتی نوشت: همه قانونگذاران حزب او به طور دسته جمعی از مجلس ملی استعفا خواهند داد. کمیته پارلمانی تحریک انصاف پاکستان تصمیم به استعفا از مجلس ملی گرفته است. امروز تمامی نمایندگان مجلس استعفای خود را تقدیم رئیس مجلس می کنند. ما برای آزادی خواهیم جنگید.»

علی حیدر زیدی، مقام ارشد حزب تحریک انصاف پاکستان و وزیر سابق امور دریایی این کشور در توئیتر اعلام کرد که از نمایندگی مجلس ملی کشورش کناره گیری می کند.

زیدی با انتشار تصویر نامه استعفایش در توئیتر نوشت، این سند تحویل عمران خان رئیس حزب شده است.

زیدی در توئیتر نوشت:  ما به هیچ وجه به این تغییر رژیم برخوردار با حمایت مالی خارجی در پاکستان مشروعیت نمی بخشیم. نبرد بر سر حاکمیت پاکستان اکنون در خیابانها توسط مردم تعیین خواهد شد نه این غارتگران.
 

انتهای پیام

منبع