عملیات بخش زیرسطحی میدان رامین در حال اجراست
عملیات بخش زیرسطحی میدان رامین در حال اجراست

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، با استقرار نخستین دکل طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان رامین، عملیات بخش زیرسطحی این طرح به‌عنوان یکی از طرح‌های توسعه ۲۸ مخزن کلید خورده است. این عملیات شامل حفاری ۶ حلقه چاه جدید و تعمیر دو حلقه چاه موجود است و در […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، با استقرار نخستین دکل طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان رامین، عملیات بخش زیرسطحی این طرح به‌عنوان یکی از طرح‌های توسعه ۲۸ مخزن کلید خورده است. این عملیات شامل حفاری ۶ حلقه چاه جدید و تعمیر دو حلقه چاه موجود است و در بخش روسطحی نیز چهار پروژه شامل احداث بوستر – کلاستر رامین، احداث کارخانه تقویت فشار و نمزدایی گازهای همراه رامین، احداث خط لوله ۱۰ اینچ و افزایش ظرفیت تفکیک واحد بهره‌برداری اهواز ۲ هدفگذاری شده است.

میدان نفتی رامین در شمال شرقی اهواز و در مجاورت میدان‌های کوپال، مارون و اهواز واقع شده و اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید این میدان طی قراردادی به شرکتی ایرانی واگذار شده است. پیش از این، شرکت ملی حفاری ایران از اثبات و به‌کارگیری دکل حفاری ۳۵ فتح و آغاز حفاری نخستین حلقه چاه در میدان رامین خبر داده بود.