• امروز : دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 20 May - 2024

عملیات «وعده صادق» جلوه روشنی از عقلانیت انقلابی بود

  • ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۲
عملیات «وعده صادق» جلوه روشنی از عقلانیت انقلابی بود

مهر نوشت: حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور امشب (سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه) در دهمین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم درباره آثار و تبعات عملیات وعده صادق گفت: ابعاد عملیات وعده صادق باید در نشست‌های مختلف رسانه ملی محافل علمی و پژوهشی و محافل سیاسی و امنیتی پرداخته شود.
وی تاکید کرد: وعده صادق احساس غرور ملی بود و در کشور ما حقیقتاً از نقاط عطف اجماع‌ساز همه مردم عزیز ما و همه جریان‌ها و صاحبان اندیشه و تفکر با هر سلیقه بود. این کار را همه ستودند.
رئیس جمهور تصریح کرد: پیشینه این کار به جنایت‌ها و نسل کشی و کودک کشی و جنایت علیه بشریت رژیم صهیونیستی در غزه باز می‌گردد.
وی ادامه داد: غزه حقیقتاً تابلویی است که در آن هم جلوه نورانیت مقاومت ایستادگی صبر و دلدادگی به خداوند را از مردم مقاوم مقتدر و مظلوم غزه می‌توان مشاهده کرد و هم صفحه سیاه و ظلمانی است که اوج بی‌رحمی جنایت نسل کشی و کودک کشی را نشان می‌دهد.
امروز حق‌خواهی را در جای جای دنیا می‌بینیم
رئیسی تاکید کرد: به نظر ما و همه کارشناسان و صاحب نظران سیاسی علی رغم گذشت ۷ ماه پیروز این میدان مردم مقاوم فلسطین و شکست خورده آن رژیم صهیونیستی و حامیان رژیم صهیونیستی هستند.
رئیسی بیان کرد: امروز هم شاهد هستیم که حماس با انعطاف آتش بس را می‌پذیرد اما رژیم صهیونیستی همچنان به کودک کشی و نسل کشی ادامه می‌دهد که این شرمی برای حامیان رژیم صهیونیستی است که باید جلوی همه مردم دنیا سرافکنده باشند که امروز حق‌خواهی و عدالت خواهی و حمایت از فلسطین نه فقط در دانشگاه‌ها و در غرب عالم بلکه در جای جای دنیا امروز فریاد حق طلبی و عدالت خواهی را می‌بینیم و شاهد استیصال رژیم صهیونیستی هستیم.
عملیات وعده صادق جلوه روشنی از عقلانیت انقلابی بود
وی با اشاره به استیصال رژیم صهیونیستی در مسئله غزه اظهار کرد: این استیصال به معنای شکست است و یکی از جلوه‌های این استیصال زدن سفارت جمهوری اسلامی ایران برخلاف همه قوانین و مقررات در دمشق بود.
رئیس جمهور تاکید کرد: پس از این موضوع رهبر معظم انقلاب اعلام کردند که رژیم صهیونیستی تنبیه خواهند شد و این وعده‌ای که دادند که رژیم صهیونیستی تنبیه شود این وعده به دست رزمندگان ما تحقق پیدا کرد.
ایران قوی می‌تواند سایه جنگ را از سر کشور بردارد
رئیس قوه مجریه با بیان اینکه عملیات وعده صادق جلوه روشنی از عقلانیت انقلابی بود گفت: عملیات وعده صادق جلوه زیبایی بود از همکاری میدان دیپلماسی و رسانه و همچنین همه؛ یعنی جلوه این عملیات همکاری همه بخش‌ها را به نمایش گذاشت و ثابت کرد که ایران قوی می‌تواند سایه جنگ را از سر کشور بردارد.
وی تاکید کرد: به واقع این جلوه ایران قوی است که می‌تواند گزینه نظامی را از روی میز حذف کند. البته ما همواره اعلام کردیم که این عقلانیت می‌تواند در همه عرصه‌ها کار را پیش ببرد.
رئیس جمهور تاکید کرد: ما یک گفتمان عقلانیت انقلابی داریم در مقابل دیپلماسی التماسی؛ این گفتمان گفتمانی است که جواب می‌دهد و تاکنون معلوم شده این گفتمان می‌تواند گفتمانی برتر باشد.
رئیس قوه مجریه با اشاره به شروع به کار دولت و شکل‌گیری اپیدمی کرونا اظهار کرد: ما در ابتدای کار دولت با بیماری کرونا مواجه بودیم که ۷۰۰ خانواده را داغدار کرد؛ باید در این شرایط چه می‌کردیم؟ آن زمان برخی تصور می‌کردند که با یک یا چند تماس تلفنی می‌شود مگر مشکل را حل کرد. در آن زمان به نظر ما رسید که یکی از جلوه‌های عقلانیت انقلابی همین رفع مشکل واکسن برای بیماران کرونا است.
وی متذکر شد: همچنین یکی از جلوه‌های آن عقلانیت عضویت در بریکس و شانگهای بود و همین طور یکی از جلوه‌های این عقلانیت موضوع عملیات وعده صادق بود.
رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه ان‌شاالله یکی دیگر از جلوه‌های این عقلانیت انقلابی رونق اقتصادی در کشور خواهد بود گفت: ما معتقدیم این نگاه جواب می‌دهد؛ آنچه در دولت اتفاق افتاد یک تغییر و یک رویکرد دیگری بود که در مقابل آن نگاهی که نگاه دیپلماسی التماسی باشد قرار گرفت. ما معتقدیم نگاه اینگونه همان گفتمانی است که امام رهبری و مردم از ما انتظار دارند.
رئیس جمهور با بیان اینکه ایران کشور قدرتمندی است اظهار کرد: این کشور داشته‌های زیادی دارد؛ امروز به حمدالله با جلوه‌ای که جمهوری اسلامی ایران با وعده صادق و این عملیات بزرگ انجام داد فکر می‌کنیم هم سایه جنگ از کشور برداشته شده؛ خلاف اینکه برخی فکر می‌کردند می‌توان با موشک معامله کرد لذا با همین قدرت سایه جنگ از کشور برداشته شد.
وی ادامه داد: همچنین سرریز و جلوه‌های همین مسئله را می‌توان در مسائل اقتصادی و کارهای دیگر هم دید. لذا با همین اقتدار و اتکا به داشته‌های کشور بسیاری از کارهای دیگر را می‌توان دنبال کرد لذا این خود یکی از جلوه‌های موفقی است که در کشور جواب داد و می‌تواند در کارهای دیگر مشکلات را حل کرد و کار را پیش برد.
رئیس جمهور با بیان اینکه عملیات وعده صادق یک نقطه اقتدار برای کشور رقم زد ادامه داد: عملیات وعده صادق نشان داد که ایران اسلامی در موضع اقتدار قرار دارد و این اقتدار آثارش را در حوزه‌های دیگر نظیر اقتصادی و اجتماعی نیز نشان خواهد داد.
وی با بیان اینکه اگر ما در زمان مناسب تصمیم مناسبی را اتخاذ کردیم و درست عمل کردیم این حتماً نتایج خوبی در پی خواهد داشت ادامه داد: این مسئله حتماً می‌تواند در حوزه‌های دیگر هم زمینه رفع مشکلات اجماع سازی و غرور ملی را به دنبال داشته باشد.
شعاری که مردم ایران سر می‌دادند امروز شعار مردم خود امریکا شده است
رییسی در پاسخ به این سوال که راه حل مشکلات کشور موشک است یا مذاکره افزود: بارها اعلام کردیم ایران برای کشورهایی که بخواهند با ما روابط خوبی داشته باشند آماده است و ما آمادگی داریم دست همه را به گرمی بفشاریم. البته دشمن همانند ۴۵ سال گذشته ایران هراسی می‌کند.
وی ادامه داد: همان شعاری که مردم ایران سر می‌دادند امروز شعار مردم خود امریکا شده است و این نشان داد موضع ایران در قبال غزه و فلسطین درست است.
رییس جمهور تصریح کرد: در دیدار با مسوولان اقلیم آنها معتقد بودند کار شهید سلیمانی در مبارزه با داعش هیچگاه از خاطره مردم اقلیم نخواهد رفت.
میز مذاکره را هیچگاه ترک نکرده‌ایم
رییسی گفت: پیام وعده صادق این است کسانی که در مقابل ایران بایستند ما هم ایستادگی خواهیم کرد. ما میز مذاکره را هیچگاه ترک نکرده‌ایم. امریکا عهدشکنی کرده است.
وی ادامه داد: موشک جواب موشک است.
شاهد تولید ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مسکن در کشور هستیم
رییس جمهور با اشاره به ساخت مسکن در دولت سیزدهم بیان کرد: ۴ میلیون مسکن نیاز کشور و تاکید قانون است. وعده‌ای را که مردم دادیم را آغاز کردیم و امروز شاهد تولید ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مسکن در کشور هستیم. مسکن روستایی در کشور فعال است. در حوزه مددجویان ۱۰۰ هزار مسکن تحویل آنها شده است. کارگاه‌های تولید مسکن در سراسر کشور فعال است.
وی عنوان کرد: از وعده‌های دولت که به دنبال تحقق آن هستیم ساخت مسکن است. به خانواده‌ها و جوانان وعده می‌دهم که این کار انجام خواهد شد.

در حال تکمیل…

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=208700

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.