عواقب تجهیز اوکراین به سامانه پاتریوت آمریکا غیرقابل پیش بینی است
عواقب تجهیز اوکراین به سامانه پاتریوت آمریکا غیرقابل پیش بینی است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، سفارت روسیه در آمریکا در واکنش به قصد واشنگتن برای ارسال سامانه موشکی پاتریوت برای اوکراین اعلام کرد: قصد آمریکا برای تجهیز رژیم کی یف به سامانه پاتریوت، اقدامی تحریک آمیز محسوب می‌شود که نمی‌تواند عواقب آن را پیش بینی کرد. سفارت روسیه همچنین تأکید کرد که […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، سفارت روسیه در آمریکا در واکنش به قصد واشنگتن برای ارسال سامانه موشکی پاتریوت برای اوکراین اعلام کرد: قصد آمریکا برای تجهیز رژیم کی یف به سامانه پاتریوت، اقدامی تحریک آمیز محسوب می‌شود که نمی‌تواند عواقب آن را پیش بینی کرد.
سفارت روسیه همچنین تأکید کرد که راهبرد آمریکا در اوکراین خطرات بیشتری برای امنیت جهانی ایجاد می‌کند.
این مواضع سفارت روسیه در آمریکا در حالی است که سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز در این خصوص اعلام کرد که تمام تسلیحات ارسالی غرب به اوکراین، اهداف مشروع نظامی تلقی می‌شود، بنابراین یا آن را نابود می‌کنیم و یا به کنترل در خواهد آمد.
زاخارووا افزود: آمریکا نمی‌تواند از مسئولیت خود در قبال اقداماتی تروریستی علیه ملت روسیه شانه خالی کند. واشنگتن خواهان آغاز مذاکرات درباره اوکراین نیست و ناتو با هدف تشدید درگیری، به اوکراین سلاح سرازیر می‌کند.
وی تأکید کرد: تجهیز کی یف به سامانه دفاع موشکی پاتریوت خطر مشارکت مستقیم ارتش آمریکا در نزاع اوکراین را افزایش می‌دهد.