عکاسی سه بعدی ارزان از چشم با آب سیاه و سرطان مقابله می کند
عکاسی سه بعدی ارزان از چشم با آب سیاه و سرطان مقابله می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پرس اسوسیشن، این دستگاه که قادر به عکاسی از شبکیه، پشت چشم و قرنیه است را می توان به دستگاهی که برای آزمایش چشم به کار می رود، اضافه کرد. به این ترتیب اپتومتریست ها به راحتی می توانند سلامت چشم را کنترل کنند. محققان امیدوارند تحولات جدید […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پرس اسوسیشن، این دستگاه که قادر به عکاسی از شبکیه، پشت چشم و قرنیه است را می توان به دستگاهی که برای آزمایش چشم به کار می رود، اضافه کرد. به این ترتیب اپتومتریست ها به راحتی می توانند سلامت چشم را کنترل کنند.

محققان امیدوارند تحولات جدید در این زمینه به شناسایی بیماری هایی مانند سرطان چشم و آب سیاه کمک کند.

هزینه دستگاه های فعلی برای عکسبرداری ۳ بعدی از چشم گاهی به ۱۰۰ هزار پوند می رسد و به همین دلیل برای عموم مردم نمی توان از آنها استفاده کرد. یک نسخه اصلاح شده از این فناوری به افراد امکان می دهد از شبکیه چشمان خود سلفی بگیرند. به عبارت دیگر دستگاه جدید را می توان بدون نظارت پزشکی و حتی در داروخانه ها استفاده کرد.

ماریوجیاردینی، یان کوگیل و کرستی جوردن در بخش مهندسی پزشکی دانشگاه استراثکلاید در انگلیس این دستگاه را ابداع کرده اند.

جیاردینی در این باره می گوید با کمک این روش می توانند به راحتی و با هزینه ای اندک، بدون نیاز به متخصص چشم بیماران را بررسی کرد. دستگاه ما به شیوه ای راحت و سریع و در حقیقت در کمتر از یک ثانیه قادر به ثبت تصاویر ۳بعدی است.

او در ادامه می افزاید: این فناوری می تواند آزمایش ها و فرایندهای پس از آن برای تشخیص بیماری هایی مانند آب سیاه را دگرگون کند زیرا هر اپتومتریستی در هر نقطه از جهان قادر به خرید آن خواهد بود.

منبع