فرانسه درخواست مداخله جویانه ای را از ایران مطرح کرد
فرانسه درخواست مداخله جویانه ای را از ایران مطرح کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، وزارت خارجه فرانسه امروز دوشنبه در اقدامی مداخله جویانه درخواست کرد که ایران باید همکاری خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از سر بگیرد و فوراً به بازرسان این نهاد بین‌المللی دسترسی کامل بدهد. وزارت خارجه فرانسه در این باره گفت: ایران باید به همکاری‌های خود […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، وزارت خارجه فرانسه امروز دوشنبه در اقدامی مداخله جویانه درخواست کرد که ایران باید همکاری خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از سر بگیرد و فوراً به بازرسان این نهاد بین‌المللی دسترسی کامل بدهد.

وزارت خارجه فرانسه در این باره گفت: ایران باید به همکاری‌های خود با آژانس ادامه دهد و هر چه سریعتر دسترسی کامل به تاسیسات هسته‌ای خود را برای این نهاد بین‌المللی فراهم کند.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری در پاسخ به سوالی در خصوص مذاکرات وین و مساله تمدید تفاهم با آژانس، اظهار کرد: تعهدات و وظایف دولت در قانون مجلس کاملاً روشن است. در مساله توافق ۳ ماهه با آژانس اتمی و چگونگی عدم ادامه آن هنوز تصمیم جدی اتخاذ نشده است. همچنین در خصوص پاک کردن اطلاعات دوربین‌های نظارتی نیز تصمیمی گرفته نشده است.

وی گفت: گفتگوهای وین به جایی رسیده است که همه طرف‌ها باید تصمیمات خود را بگیرند. ایران تصمیم خود را گرفته است و ما منتظریم طرف‌های مقابل بخصوص ایالات متحده تصمیمات خودشان را بگیرند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به مسدود شدن چند سایت خبری ایرانی از طرف آمریکایی‌ها، گفت: آنچه که در خصوص این تارنماها اتفاق افتاد، نشان‌دهنده استیصال، گردن‌کشانه‌ی ایالات متحده در برابر صداهای مستقل مانند ایران است.