فرایند خرید جک پارکینگ چگونه است ؟
فرایند خرید جک پارکینگ چگونه است ؟

خرید جک پارکینگ جدید برای اکثر صاحبان خانه در طول زندگی پروژه ای است که باید به آن دقت کافی را داشته باشید. در اینجا، ما به شما کمک می ‌کنیم تا جنبه ‌های متعدد خرید جک درب پارکینگ را درک کنید تا بتوانید با اطمینان بهترین گزینه را برای خانه خود انتخاب کنید. تعویض […]

خرید جک پارکینگ جدید برای اکثر صاحبان خانه در طول زندگی پروژه ای است که باید به آن دقت کافی را داشته باشید. در اینجا، ما به شما کمک می ‌کنیم تا جنبه ‌های متعدد خرید جک درب پارکینگ را درک کنید تا بتوانید با اطمینان بهترین گزینه را برای خانه خود انتخاب کنید. تعویض جک درب پارکینگ یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید در خانه خود انجام دهید.

با توجه به گزارش هزینه که بازگشت سرمایه پروژه های بازسازی را تخمین می زند، مزیت تعویض جک درب پارکینگ بعد از تعویض درب ورودی در رتبه دوم قرار دارد. وقتی نوبت به افزایش جذابیت می‌رسد، درهای جدیدتر و جذاب ‌تر به وضوح برنده هستند.

در اینجا چندین عامل مهمی که باید برای بررسی جک پارکینگی جدید خود در نظر بگیرید آورده شده است. هم چنین مراجعه به سایت اسمارت کو به منظور آگاهی و افزایش اطلاعات شما ضروری است.

عوامل موثر در بررسی خرید جک پارکینگ

1. هزینه

در بررسی خرید جک پارکینگ باید بدانید که درهای پارکینگ نباید یک سرمایه گذاری گران قیمت باشند. از طرفی قیمت ها متغیر است. قیمت آنها بر اساس اندازه، مواد، سطوح عایق و عناصر تزئینی، به علاوه قدرت و ویژگی های درب بازکن شما بالا می روند. یک درب پارکینگ استاندارد معمولا از قیمت بالاتری برخوردار است، به ویژه که باید به بررسی خرید جک آن هم بپردازید.

2. اندازه

قبل از شروع جستجوی خود برایبررسی خرید جک پارکینگ، باید بدانید که باز شدن درب پارکینگ خود را اندازه بگیرید. شما باید این کار را انجام دهید حتی اگر یک متخصص، درب را برای شما نصب کند، زیرا اندازه، بهترین راهنما برای تعیین هزینه درب شما و اینکه چه سبک و موادی برای شما بهترین کار را دارد، خواهد بود.

3. مواد

مرحله بعدی تعیین مواد مناسب برای شما است. متریالی که انتخاب می کنید بر ظاهر، طول عمر و نیازهای نگهداری درب شما تأثیر می گذارد. چهار نوع اصلی مواد عبارتند از فولاد، آلومینیوم، چوب و چوب کامپوزیت.

فولاد محبوب ترین ماده است، زیرا دارای گسترده ترین گزینه ها در رنگ، عایق و قیمت است. درب های فولادی مدرن را می توان با الگوهای دانه چوب برجسته کرد تا بدون نیاز به تعمیر و نگهداری، ظاهری چوبی به درب شما بدهد. آنها همچنین می توانند رنگ آمیزی شوند تا با نمای بیرونی خانه شما مطابقت داشته باشند. فولاد همچنین گزینه ای بسیار بادوام است، زیرا تاب و ترک نمی خورد. بیشتر درها از فولاد گالوانیزه گرم تهیه شده هستند، به این معنی که زنگ نمی ‌زنند یا نیاز به رنگ ‌آمیزی مکرر ندارند.

اگر می خواهید درب مدرن تری داشته باشید، آلومینیوم انتخاب خوبی است. یک قاب آلومینیومی همراه با شیشه های مات یا شفاف یا پانل های اکریلیک زیبایی چشمگیری ایجاد می کند. همچنین در برابر زنگ زدگی و بسیار سبک وزن است. با این حال، آلومینیوم حتی بیشتر از فولاد در معرض فرورفتگی است.

چوب، ظاهری واقعاً مشخص ارائه می‌کند و به سختی می ‌توان آن را برای جذابیت ‌های برتر شکست داد. اگرچه آنها دارای برچسب قیمت بالاتر و نیازهای نگهداری بالاتر هستند، اما می توان آنها را به راحتی رنگ کرد تا به ظاهر دقیقی که می خواهید برسید. درهای چوبی کمتر در معرض آسیب تصادفی هستند و به راحتی قابل تعمیر هستند. علاوه بر این، هنگامی که به درستی از آنها مراقبت شود، دوام مورد انتظار را ارائه می دهند.

چوب کامپوزیت یک جایگزین عالی برای چوب واقعی است زیرا بادوام و کم نگهداری است. این درب ها اغلب دارای داخلی فولادی و روکش کامپوزیت چوب مصنوعی برای دستیابی به مزایای فولاد با ظاهر چوب هستند. هنگامی که در مورد اندازه و متریال خود تصمیم گرفتید، می توانید تعیین کنید که آیا می خواهید یک درب آماده بخرید یا نیاز به پیکربندی درب متناسب با نیازهای خاص خود دارید. بسیاری از خرده فروشان ابزارهای آنلاینی را ارائه می دهند که می توانید از آنها برای چیدن درب پارکینگ ایده آل استفاده کنید.

images 1675146663 1024x1024 - فرایند خرید جک پارکینگ چگونه است ؟

4. عایق

در بررسی خرید جک پارکینگ باید بدانید که آیا باید درب پارکینگ خود را عایق بندی کنید؟ اگر پارکینگ به خانه متصل باشد، عایق یک لایه دفاعی اضافی در برابر انرژی هدر رفته است. این به ویژه اگر اتاقی در بالای پارکینگ خود دارید بسیار مهم است. هنگام خرید جک درب، ممکن است گزینه های عایق زیر را مشاهده کنید:

درهای تک لایه – بدون عایق اضافی

درب های دولایه – عایق پلی استایرن

درب های سه لایه – عایق پلی استایرن یا پلی اورتان.

پلی یورتان مایعی است که منبسط و سخت می شود و نسبت به پلی استایرن که متناسب با پانل در بریده می شود، ارزش عایق بالاتری دارد. تمام عایق ها دارای “ارزش R ” هستند. هر چه مقدار R بالاتر باشد، عایق بهتری خواهد بود. علاوه بر بهبود بهره وری انرژی، عایق همچنین به کاهش سر و صدا، بهبود امنیت و افزایش دوام کمک می کند.

نکات مهم در رابطه خرید جک پارکینگ

خرید جک پارکینگی یک راه حل عالی برای خانه هایی با محدودیت فضا است. به دیوار متصل می شود و می تواند درهای استاندارد پارکینگ مسکونی یا تجاری را بدون نیاز به فضای بالای سر اضافی باز کند. این درب بازکن ها همچنین به دلیل طراحی کم نفوذ خود در مقایسه با انواع دیگر درب بازکن های پارکینگ شناخته شده اند و اغلب می توان آنها را در نیمی از زمان سیستم های بازکن سنتی نصب کرد. درب بازکن جک شفت دارای ویژگی هایی مانند موتورهای کم مصرف، صفحه کلید و ریموت بی سیم مناسب، تایمر، تنظیمات مناسب، ویژگی های ایمنی پیشرفته و غیره است. چه به دنبال راه حلی باشید که با فضای محدود کار کند یا فقط یک سیستم درب بازکن بهبود یافته پارکینگ می خواهید، درب بازکن جک میل یک انتخاب عالی است.

  • چرا استفاده از جک پارکینگ ضروری است؟

بهترین درب بازکن جک پارکینگی به دلایل مختلفی ضروری است. اولاً کیفیت عملکرد آن نسبت به سایر گزینه ها برای باز کردن درب پارکینگ برتری دارد. در بازکن شفت جک از دو فنر پیچشی استفاده می شود که بر روی تیرهای بالای دهانه پارکینگ نصب می شوند، به جای سیستم های یک فنر روی درب بازکن های سنتی که باید به صورت دوره ای تنظیم و روغن کاری شوند زیرا در طول زمان فرسوده می شوند. طراحی یک بازکن شفت جک همچنین امکان قرارگیری دقیق تری نسبت به گزینه های جایگزین را فراهم می کند و از خروج آن از مسیر به دلیل فشار زیاد یا باد شدید جلوگیری می کند. علاوه بر این، موتورهای آنها قطعات متحرک کمتری دارند و در صورت نیاز به راحتی با حداقل هزینه نگهداری یا تعمیر سالانه قابل تعویض هستند.

images 1675146665 1024x1024 - فرایند خرید جک پارکینگ چگونه است ؟

انواع درب بازکن پارکینگ

تا همین اواخر، درب بازکن های پارکینگ در مناطق مسکونی به صورت سیستم های تسمه ای، زنجیری یا پیچ دار بودند. امروزه علاوه بر این، امکان خرید جک پارکینگ نیز وجود دارد. تفاوت این مدل ها در زیر توضیح داده شده است:

در بازکن های تسمه و زنجیر: رایج ترین درب بازکن های پارکینگ، سیستم های تسمه ای و زنجیری چرخ دستی (یا کالسکه) را فشار می دهند که از طریق یک میله J شکل به درب پارکینگ متصل می شود. سیستم ‌های زنجیردار، که چرخ دستی را با زنجیر دوچرخه‌ای هل می‌دهند یا می‌کشند، از ارزان ‌ترین درب ‌بازکن ‌های پارکینگ هستند. با این حال، آنها معمولاً پر سر و صدا هستند و برای پارکینگ های واقع در زیر اتاق خواب ایده آل نیستند. بازکن های تسمه محور از یک تسمه پلی اورتان (یا کولار یا فایبرگلاس یا مواد دیگر…انواع مختلف تسمه در دسترس هستند) برای فشار دادن یا کشیدن چرخ دستی استفاده می کنند.

درب بازکن های پیچی: درب بازکن های پارکینگ پیچ دار مانند سیستم های تسمه ای و زنجیره ای عمل می کنند، با این تفاوت که اپراتور توسط یک شفت رزوه ای به چرخ دستی متصل می شود. مدل ‌های پیچ ‌گردان نسبتاً نویز دارند، عملکرد سریعی دارند و به حداقل نگهداری نیاز دارند (به لطف قطعات متحرک کمی)، اگرچه باید به طور مرتب روغن کاری شوند. آنها ممکن است بهترین انتخاب برای مناطقی با دمای وسیع نباشند.

بازکن های جک میل: درب بازکن های پارکینگ جک میل در کنار میله پیچشی (به جای بالای سر، مانند زنجیر، تسمه و بازکن های پیچ دار) نصب می شوند. موتور داخل درب بازکن جک از قرقره ها و کابل ها برای حرکت میله پیچشی استفاده می کند و در نتیجه درب پارکینگ را بالا و پایین می کند. مدل ‌های جک ‌شفت گران ‌تر هستند، اما بی ‌صدا هستند و فضای ذخیره‌ سازی بالای سر بیشتری را فراهم می ‌کنند.

درب بازکن های مستقیم: سیستم های درایو مستقیم اساساً چرخ دستی و موتور را در یک واحد ترکیب می کنند. این واحد توسط یک میله J شکل به در متصل می شود و در امتداد یک ریل بالای سر حرکت می کند. تنها یک قسمت متحرک (موتور) وجود دارد که باعث می شود سیستم های درایو مستقیم بسیار بی صدا باشند.

سخن پایانی

در مجموع در بررسی لیست قیمت جک درب پارکینگ باید عوامل متعددی را در نظر بگیرید تا بتوانید به بررسی هزینه آن بپردازید. هم چنین سعی کنید از کارشناسان اسمارت کو در این حوزه راهنمایی بخواهید تا بتوانید بهترین نمونه جک را برای درب پارکینگ خود خریداری کنید.