فرایند نجات یوز در مرحله حساسی قرار دارد
فرایند نجات یوز در مرحله حساسی قرار دارد

به گزارش ایسنا حسن اکبری در آیین درختکاری و رونمایی از پویش «حفاظت از یوزپلنگ ایرانی» که امروز در سازمان حفاظت محیط زیست با حضور نمایندگاهی یکی از بانک‌های کشور برگزار شد، با اشاره به وضعیت بغرنج یوزپلنگ ایرانی خاطرنشان کرد:  اینکه مجموعه این بانک از گونه ای که زیر ۲۰ قلاده از آن باقی […]

به گزارش ایسنا حسن اکبری در آیین درختکاری و رونمایی از پویش «حفاظت از یوزپلنگ ایرانی» که امروز در سازمان حفاظت محیط زیست با حضور نمایندگاهی یکی از بانک‌های کشور برگزار شد، با اشاره به وضعیت بغرنج یوزپلنگ ایرانی خاطرنشان کرد:  اینکه مجموعه این بانک از گونه ای که زیر ۲۰ قلاده از آن باقی مانده و نماد حیات وحش است حمایت می‌کند، بسیار  ارزشمند است.

وی افزود: این اقدام کاری خداپسندانه است. بیشتر اقدامات ما با نگاه کمک به انسان و همین نسل و پوشش مادی است اما حفاظت از یوزپلنگ یکی از مصادیق کمک بین نسلی و خالصانه است. ما در لحظه ای داغ به سر می‌بریم که برای حفاظت از این گونه طلایی است. اگر در این دوسال نتوانیم یوزپلنگ را حفظ کنیم این گونه برای همیشه منقرض خواهد شد.

اکبری در پایان گفت: فرصت برای حل معضل  آلودگی هوا و بازیافت و آب وجود دارد اما فرصت برای نجات گونه ای که تعداد  آن  بسیار کم شده و نتیجه میلیون‌ها سال تکامل است را نداریم.
انتهای پیام

منبع