فروش ابزارهای دور زدن ایمنی خودرو برای آمازون دردسرساز شد
فروش ابزارهای دور زدن ایمنی خودرو برای آمازون دردسرساز شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، هرچند فروش گیره های فلزی غیرقانونی نیست اما پس از مرگ سایروس میستری، سرمایه دار هندی در یک سانحه رانندگی، ‌این ابزارها در کنار مشکلات وسیع تر ایمنی جاده بیش از پیش تحت تحقیقات قرار گرفته اند. رسانه های محلی هند اعلام کردند میستری کمربند ایمنی خود […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، هرچند فروش گیره های فلزی غیرقانونی نیست اما پس از مرگ سایروس میستری، سرمایه دار هندی در یک سانحه رانندگی، ‌این ابزارها در کنار مشکلات وسیع تر ایمنی جاده بیش از پیش تحت تحقیقات قرار گرفته اند.
رسانه های محلی هند اعلام کردند میستری کمربند ایمنی خود را هنگام رانندگی نبسته بوده و همین امر بحث و گمانه زنی وسیعی درباره ایمنی جاده در چهارمین بازار بزرگ خودروی جهان را به وجود آورد.
نیتین گادکاری وزیر حمل ونقل هند در مصاحبه ای از اقدامات ایمنی جدید خبرداد. به گفته او گیره های فلزی که در آمازون فروخته می شوند، در شکاف مخصوص کمربند ایمنی قرار داده می شوند تا پیام هشدار خودرو برای نبستن آن را خنثی کنند. به طور معمول تا زمانیکه فرد هنگام رانندگی کمربند ایمنی خود را نبندد، زنگ هشدار پخش می شود.
گادکاری در این باره گفت: مردم گیره ها را از آمازون می خرند تا از بستن کمربند ایمنی اجتناب کنند. ما پیام هشداری به آمازون فرستاده ایم تا فروش این ابزارها را متوقف کند.
در وب سایت آمازون در هند چند فهرست برای گیره های فلزی کوچکی وجود دارد که در توضیحات آنها ذکر شده زنگ هشدار کمربند ایمنی خودروهای مختلف را حذف می کنند. قیمت برخی از این ابزارها بسیار ازان و ۲۴۹ روپیه (۳.۱۲ دلار) است.