فصل جدید ارکستر سمفونیک استانبول آغاز شد/ حضور رهبر ارکستر ایرانی
فصل جدید ارکستر سمفونیک استانبول آغاز شد/ حضور رهبر ارکستر ایرانی

به گزارش خبرگزاری مهر، علی رهبری آهنگساز و رهبر بین‌المللی کنسرت ایرانی، روز جمعه ۱۵ مهر ماه در کنسرت افتتاحیه شهر استانبول همراه با ارکستر سمفونیک دولتی این شهر با آثاری از جمال رشید ری، چایکوفسکی، و دورژاک روی صحنه رفت. به گفته علی رهبری کنسرت افتتاحیه شهر استانبول از کنسرت‌های بسیار مهم این شهر […]

به گزارش خبرگزاری مهر، علی رهبری آهنگساز و رهبر بین‌المللی کنسرت ایرانی، روز جمعه ۱۵ مهر ماه در کنسرت افتتاحیه شهر استانبول همراه با ارکستر سمفونیک دولتی این شهر با آثاری از جمال رشید ری، چایکوفسکی، و دورژاک روی صحنه رفت.
به گفته علی رهبری کنسرت افتتاحیه شهر استانبول از کنسرت‌های بسیار مهم این شهر به شمار می‌آید که طی ۳۰ سال گذشته اغلب به عهده این رهبر ایرانی گذاشته شده است.
علی رهبری که ۲ هفته قبل با سمت تازه خود به عنوان رهبر مهمان ارکستر سمفونیک اپرای مارینسکی، در شهر سنت پترزبورگ روی صحنه رفته بود علاوه بر رهبری آثاری از آهنگسازان جهانی، پروژه «چنین گفت زرتشت» ازآثر خود را با خوانندگی رضا فکری و گروه کر اپرای مارینسکی به زبان فارسی اجرا کرد.
علی رهبری به عنوان رهبر دایم میهمان اپرای مارینسکی قرار است عهده دار اجرای ۱۲ کنسرت و اپرا در هر فصل هنری در شهر سن پترزبورگ باشد.