فن در لاین: اروپا بر بحران انرژی خود فائق آمد
فن در لاین: اروپا بر بحران انرژی خود فائق آمد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، رئیس کمیسیون اروپا مدعی شد که این قاره توانسته است بر بحران انرژی اخیر خود فائق آید. در حالیکه بحران انرژی در اروپا موجی از نارضایتی و اعتراض را در این قاره به راه انداخته است، «اوزلا فن در لاین» رئیس کمیسیون اروپا مدعی شد که اروپا […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، رئیس کمیسیون اروپا مدعی شد که این قاره توانسته است بر بحران انرژی اخیر خود فائق آید.
در حالیکه بحران انرژی در اروپا موجی از نارضایتی و اعتراض را در این قاره به راه انداخته است، «اوزلا فن در لاین» رئیس کمیسیون اروپا مدعی شد که اروپا توانسته است بر بحران انرژی خود غلبه کند.
رئیس کمیسیون اروپا در ادامه اظهارات خود از مردم این قاره خواست به واسطه همین موضوع که کریسمس امسال را جشن بگیرند.
فن در لاین گفت: بحران انرژی اروپا پایان یافته است. به همه تبریک می گویم!
ادعاهای رئیس کمیسیون اروپا در حالی عنوان شد که کشورهای این قاره برای تامین انرژی در فصل زمستان با مشکل جدی روبرو هستند.
پیش از این خبرگزاری بلومبرگ از زیان یک تریلیون دلاری اروپا به دلیل بحران انرژی و صرف نظر کردن از گاز روسیه بخاطر تحریم‌ها علیه این کشور خبر داد. بر اساس این گزارش، بلومبرگ علت این زیان هنگفت را افزایش قیمت برق شرکت‌ها و مصرف کنندگان اروپایی دانست.
بلومبرگ همچنین پیش بینی کرد که این تنها آغاز بزرگترین بحران انرژی طی دهه‌های اخیر در اروپاست و بعد از فصل زمستان مخازن گاز آنها خالی خواهد شد و با توجه به شرایطی که کمترین میزان گاز روسیه را دریافت می‌کنند پر کردن مخازن دشوار خواهد بود.