فورد ۲.۹ میلیون خودرو را فراخوانی می‌کند
فورد ۲.۹ میلیون خودرو را فراخوانی می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، فورد موتور، دومین خودروساز بزرگ آمریکا، اعلام کرد ۲.۹ میلیون خودروی فروخته شده توسط این شرکت که احتمالاً دارای نقص در سیستم ایربگ هستند از اول آوریل برای تعمیر فراخوانی شده‌اند. هزینه این فراخوانی برای شرکت فورد ۶۱۰ میلیون دلار خواهد بود و شرکت فورد توسط اداره […]

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، فورد موتور، دومین خودروساز بزرگ آمریکا، اعلام کرد ۲.۹ میلیون خودروی فروخته شده توسط این شرکت که احتمالاً دارای نقص در سیستم ایربگ هستند از اول آوریل برای تعمیر فراخوانی شده‌اند.

هزینه این فراخوانی برای شرکت فورد ۶۱۰ میلیون دلار خواهد بود و شرکت فورد توسط اداره امنیت و ایمنی راه‌های آمریکا ملزم به انجام آن شده است.

این نقص فنی در برخی موارد باعث شده است قطعاتی مربوط به چاشنی ایربگ خودروها به سوی سرنشینان پرتاب شده و جراحاتی مرگبار به وجود بیاورند.

اداره امنیت و ایمنی راه‌های آمریکا طی بزرگترین فراخوانی تاریخ این کشور خودروسازان را مجبور کرده است تا ۶۷ میلیون خودرویی را که ایربگ‌های ساخت شرکت تاکاتای ژاپن در آن‌ها به کار رفته از سراسر آمریکا فراخوانی کنند.