فینالیست‌های یورو بسکت مشخص شدند/ گذر سخت اسپانیا از سد آلمان
فینالیست‌های یورو بسکت مشخص شدند/ گذر سخت اسپانیا از سد آلمان

به گزارش ایسنا، بازی‌های مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بسکتبال قهرمانی اروپا ۲۰۲۲ (یورو بسکت)، جمعه شب(۲۵ شهریور ۱۴۰۱) پیگیری شد که در پایان، تیم‌های ملی فرانسه و اسپانیا با برتری برابر حریفان خود فینالیست این دور از رقابت‌ها شدند. در بازی نخست مرحله نیمه‌نهایی، تیم ملی فرانسه به مصاف لهستان رفت که در یک بازی راحت […]

به گزارش ایسنا، بازی‌های مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بسکتبال قهرمانی اروپا ۲۰۲۲ (یورو بسکت)، جمعه شب(۲۵ شهریور ۱۴۰۱) پیگیری شد که در پایان، تیم‌های ملی فرانسه و اسپانیا با برتری برابر حریفان خود فینالیست این دور از رقابت‌ها شدند.

در بازی نخست مرحله نیمه‌نهایی، تیم ملی فرانسه به مصاف لهستان رفت که در یک بازی راحت با نتیجه قاطع ۹۵ – ۵۴ حریف خود را شکست داد. این باخت سنگین لهستان در حالی رقم خورد که آن‌ها دور قبل در یک بازی سخت ۹۰ – ۸۷ اسلوونی را شکست داده بودند.

فرانسه در این دیدار کوارترهای اول تا چهارم بازی را به ترتیب با نتایج ۹-۱۵، ۱۹-۹، ۳۰-۱۸ و ۳۱-۱۸ با برتری پشت سر گذاشت. در انتهای این بازی یک‌طرفه، «یابوسله» از فرانسه با کسب ۲۲ امتیاز برای خروس‌ها، امتیاز آورترین بازیکن زمین شد.

اما در دیگر بازی مرحله نیمه‌نهایی، تیم ملی اسپانیا یکی از اصلی‌ترین مدعیان کسب عنوان قهرمانی به مصاف آلمان رفت که در یک جدال سخت، با نتیجه ۹۶ – ۹۱ ژرمن‌ها را شکست داد تا حریف فرانسه در فینال این دور از رقابت‌ها شود.

اسپانیا کوارترهای اول و چهارم بازی را به ترتیب با نتایج ۲۷-۲۴ و ۳۱-۲۰ پیروز شد تا با وجود شکست ۱۹-۲۷ و ۱۹-۲۰ در کوارترهای دوم و سوم، با اختلاف ۵ امتیازی برنده این جدال سخت شود. در انتهای این بازی، «دنیس شرودر» گارد راس آلمان با کسب ۳۰ امتیاز برای ژرمن‌ها، امتیاز آورترین بازیکن زمین شد.

به این ترتیب بازی فینال این دور از رقابت‌ها میان تیم‌های اسپانیا و فرانسه برگزار می‌شود و در دیدار رده‌بندی هم تیم ملی آلمان به مصاف لهستان می‌رود.

انتهای پیام