قدردانی سفیر روسیه از عذرخواهی مردم آمریکا از مسکو
قدردانی سفیر روسیه از عذرخواهی مردم آمریکا از مسکو

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سفیر روسیه در آمریکا از ارسال نامه عذرخواهی شهروندان این کشور به سفارت مسکو در واشنگتن خبر داده و مراتب قدردانی و تشکر خود از این اقدام را اعلام کرد. بر اساس این گزارش، «آناتولی آنتونوف» با صدور بیانیه‌ای در این خصوص نوشت: مایلم نهایت قدردانی عمیق […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سفیر روسیه در آمریکا از ارسال نامه عذرخواهی شهروندان این کشور به سفارت مسکو در واشنگتن خبر داده و مراتب قدردانی و تشکر خود از این اقدام را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، «آناتولی آنتونوف» با صدور بیانیه‌ای در این خصوص نوشت: مایلم نهایت قدردانی عمیق خود از شهروندان ایالات متحده که نامه‌هایی به سفارت ما در خصوص حمایت از توسعه روابط دوستانه میان روسیه و آمریکا ارسال کرده‌اند اعلام نمایم. بسیاری از مردم مخالفت خود (با رفتار دولت آمریکا) را اعلام کرده و به خاطر بیانیه‌های بیمارگونه اخیر واشنگتن علیه فدراسیون روسیه عذرخواهی کرده‌اند.

وی همچنین در ادامه این بیانیه نوشت: من عمیقا با موضع فعال شهروندان عادی آمریکا که متوجه هستند گفتگو میان کشورهای ما باید مبتنی بر احترام متقابل و برابر باشد، موافق هستم. رویکرد شهروندان آمریکا نشان دهنده این مضمون است که هنوز پتانسیل لازم برای عادی سازی پیوند میان مردم روسیه و آمریکا وجود دارد.

سفیر در ادامه خاطرنشان کرد: من امیدوارم که دولت به صدای رأی دهندگان توجه کند و مسیر خود را با هدف تخریب بیشتر روابط و درگیری بیش از این متوقف سازد.

لازم به ذکر است «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در گفتگوی اخیر خود با شبکه تلویزیونی «ای بی سی» مدعی دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده و گفته بود که پوتین تاوان این اقدام خود را خواهد داد. وی همچنین در اقدامی بی سابقه، با اهانت مستقیم به رئیس جمهور روسیه، وی را قاتل خطاب کرده بود.