قرارداد بوئینگ با رژیم صهیونیستی برای تامین ۴ هواپیمای سوخت‌رسان
قرارداد بوئینگ با رژیم صهیونیستی برای تامین ۴ هواپیمای سوخت‌رسان

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری Defense، بر اساس این قرارداد چهار فروند هواپیمای سوخت رسان مدل KC-۴۶C ساخت بوئینگ تا پایان ۲۰۲۶ به اسرائیل تحویل داده می‌شود. این خبر در حالی منتشر شد که جو بایدن، رئیس جمهوری آریکا با یاییر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تماس تلفنی ۴۵ دقیقه‌ای داشت و […]

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری Defense، بر اساس این قرارداد چهار فروند هواپیمای سوخت رسان مدل KC-۴۶C ساخت بوئینگ تا پایان ۲۰۲۶ به اسرائیل تحویل داده می‌شود.
این خبر در حالی منتشر شد که جو بایدن، رئیس جمهوری آریکا با یاییر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تماس تلفنی ۴۵ دقیقه‌ای داشت و در آن دو طرف درباره چالش‌های امنیتی جهانی و منطقه‌ای صحبت کردند.
فروش بالقوه هشت فروند KC-۴۶ به اسرائیل به قیمت حدود ۲.۴ میلیارد دلار در مارس ۲۰۲۰ توسط وزارت امور خارجه آمریکا تایید شد چون اسرائیل مشتاق جایگزینی هواپیماهای سوخت رسانی قدیمی خود بود. اما بروز یکسری تاخیرها از جمله آنهایی که ناشی از بی ثباتی در دولت اسرائیل بود، باعث شد تا این توافق تعلیق شود.
رئیس بوئینگ نیز گفت: این توافق باعث تقویت بیشتر ائتلاف اسرائیل و آمریکا و تداوم همکاری دیرینه بین نیروی هوایی اسرائیل و بوئینگ می‌شود.
بر اساس این قرارداد، بوئینگ همچنین خدمات پشتیبانی، تعمیر و نگهداری، قطعات یدکی و لجستیکی را هم برای اسرائیل تامین خواهد کرد.
انتهای پیام