قوانین جدید لیگ برتر انگلیس در مورد VAR/ خداحافظی با آفساید‌‌های وسواس‌گونه
قوانین جدید لیگ برتر انگلیس در مورد VAR/ خداحافظی با آفساید‌‌های وسواس‌گونه

به گزارش تسنیم، نشریه سان از وضع یکسری قوانین جدید در انگلیس درباره نحوه به کار بستن VAR برای تشخیص آفساید‌ها و تمارض‌های منجر به اعلام پنالتی از سوی بازیکنان خبر داد. مطابق این قوانین بازیکنانی که در فریب دادن داور با زمین انداختن خود یا ایجاد برخوردی مصنوعی با بازیکنان حریف تبحر دارند، دیگر […]

به گزارش تسنیم، نشریه سان از وضع یکسری قوانین جدید در انگلیس درباره نحوه به کار بستن VAR برای تشخیص آفساید‌ها و تمارض‌های منجر به اعلام پنالتی از سوی بازیکنان خبر داد.

مطابق این قوانین بازیکنانی که در فریب دادن داور با زمین انداختن خود یا ایجاد برخوردی مصنوعی با بازیکنان حریف تبحر دارند، دیگر نمی‌توانند مطمئن باشند که بابت هر برخوردی در محوطه جریمه حریف پنالتی دریافت خواهند کرد. همچنین به این دسته از بازیکنان هشدار داده شده است که اگر به امید گرفتن پنالتی خودشان را به زمین بیندازند مجازات خواهند شد.

در همین خصوص مایک رایلی رئیس کمیته داوران فوتبال انگلیس اعلام کرد که بعد از شنیدن شکایات بازیکنان، مربیان و هواداران درباره نحوه استفاده از VAR در فصول گذشته، تصمیم بر این شده است که لیگ برتر دوباره به همان ماهیت قبلی‌اش که یکی از پربرخوردترین و فیزیکی‌ترین لیگ‌های فوتبال اروپا بود برگردد، ضمن اینکه بعد از این از اعلام آفساید‌های میلیمتری به خاطر قرار داشتن انگشت پای یک بازیکن جلوتر از آخرین مدافع حریف جلوگیری خواهد شد.

رایلی در این خصوص گفت: ما فصل گذشته زمان زیادی را صرف گوش کردن به خواسته‌های باشگاه‌ها، بازیکنان، مربیان و هواداران کردیم تا ببینیم چگونه می‌توانیم راهی برای بهبود قضاوت بازی‌ها در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر پیدا کنیم. برخی از شکایات مربوط به VAR بود، مانند آفساید‌های میلیمتری اما اساساً ما می‌خواهیم که رویکرد‌مان در مورد قضاوت بازی‌ها به گونه‌ای باشد که بهترین شکل ممکن به بازیکنان اجازه دهد توانایی‌هایش را به معرض نمایش بگذارند و بازی‌های لیگ برتر جریان داشته باشد. این یعنی که تیم‌های داوری و VAR دیگر برای بررسی خطاهای جزئی وارد عمل نخواهند شد.

140005121300513423306844 - قوانین جدید لیگ برتر انگلیس در مورد VAR/ خداحافظی با آفساید‌‌های وسواس‌گونه

موردی که در لیگ برتر سبب شده استفاده از VAR‌ جنجال‌آفرین شود، استفاده کمک داوران ویدئویی از یک خط باریک یک پیکسلی برای مقایسه قرار گرفتن مهاجم و آخرین مدافع حریف برای تشخیص آفساید بوده اما طبق اعلام رایلی از این پس از خطی عریض‌تر برای این کار استفاده خواهد شد که این به نفع بازیکن مهاجم خواهد بود. طبق اعلام او فصل گذشته    20 گل به ثمر رسیده بود که به دلیل موشکافی‌های وسواس‌گونه VAR‌ برای تشخیص آفساید مردود اعلام شدند.

انتهای پیام/