قوانین میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بازنگری می‌شود
قوانین میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بازنگری می‌شود

به‌گزارش ایسنا، محمد کریمی با بیان این‌که از زمان تصویب برخی از قوانین موجود در این زمینه سالیان زیادی می‌گذرد، گفت: برخی از قوانین موجود کارآیی و اثر بخشی خود را از دست داده‌اند و مقتضی است تا مطابق با نیازهای روز ویرایش و اصلاح شوند.   او افزود: در حوزه‌های میراث‌فرهنگی و گردشگری قوانین […]

به‌گزارش ایسنا، محمد کریمی با بیان این‌که از زمان تصویب برخی از قوانین موجود در این زمینه سالیان زیادی می‌گذرد، گفت: برخی از قوانین موجود کارآیی و اثر بخشی خود را از دست داده‌اند و مقتضی است تا مطابق با نیازهای روز ویرایش و اصلاح شوند.  

او افزود: در حوزه‌های میراث‌فرهنگی و گردشگری قوانین خوبی وجود دارد، اما بعضاً به اصلاح و به‌روزرسانی نیاز دارد. در حوزه صنایع‌دستی با توجه به این‌که کار بین دستگاهی است به قوانینی با هدف‌گذاری هم‌افزا و انسجام‌بخش نیاز داریم.  

مدیرکل امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بیان کرد: پیشنهادهای ارائه شده از سوی معاونت‌های تخصصی وزارتخانه و مدیران کل استانی با توجه به این‌که آن‌ها به شکل ملموس و عملیاتی در ارتباط با اجرای قوانین موجود در حال فعالیت هستند، می‌تواند کمک خوبی به ویرایش و کارآمدسازی قوانین و مقررات کند.  

کریمی همچنین تاکید کرد: پیشگیری از وقوع جرائم علیه میراث‌فرهنگی مقوله بسیار مهمی است که در سیاست‌گذاری وزارتخانه مورد تاکید بوده و در بحث بازنگری قوانین هم مؤلفه‌های پیشگیرانه لحاظ خواهد شد.

انتهای پیام

منبع