• امروز : شنبه - ۲۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 15 June - 2024

قیمت ایمپلنت فوری دندان در سال ۱۴۰۳

  • ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۴
قیمت ایمپلنت فوری دندان در سال ۱۴۰۳

زمانی که متقاضیان کاشت دندان با کلینک تماس می‌گیرند، معمولا اولین سوال آن‌ها به قیمت ایمپلنت دندان باز می‌گردد. در واقع سوالاتی که در مورد هزینه این جراحی می‌پرسند، بیشتر از سوالات مربوط به نوع ایمپلنت، عوارض و فواید آن یا حتی میزان موفقیت در پروسه جراحی است. البته با توجه به شرایط اقتصادی امروز، این موضوع کاملا طبیعی است.

بیایید قبل ‌‌از بررسی قیمت، در مورد کاشت دندان کمی بیشتر بدانید! ایمپلنت جایگزین مصنوعی دندان است که به‌عنوان یک درمان استاندارد برای پرکردن جای خالی دندان در نظر گرفته می‌شود. ایمپلنت یک میله کوچک پیچی‌شکل است که طی یک عمل جراحی در داخل استخوان فک فرو می‌رود تا جوش بخورد و آماده نگه ‌داشتن تاج مصنوعی دندان شود. فرایند جوش‌خوردن استخوان به ایمپلنت، یکپارچگی استخوان گفته می‌شود.

ایمپلنت فوری چیست

قیمت ایمپلنت فوری دندان به نسبت پروسه طبیعی آن بیشتر است. تا همین اواخر کاشت و بارگذاری ایمپلنت یک فرایند طولانی بود که خیلی از مراجعه‌کنندگان و سرویس‌دهندگان علی‌رغم مزایایی که داشت، تمایلی به انجام آن نداشتند. حتی این فرایند برای خیلی از متقاضیان ناامیدکننده بود چون استخراج دندان خراب و جایگزینی آن زمان زیادی از افراد می‌گرفت.

زمانی که تعداد متقاضیان جراحی کاشت دندان افزایش یافت، فناوری‌ها و مطالعات جدید امکان تحقق روش‌های جدیدی را فراهم کردند. کاشت فوری ایمپلنت، ابتکاری بود که در آن پایه ایمپلنت با فاصله کمی بعد از کشیدن دندان پوسیده در استخوان فک جاگذاری می‌شود. به عبارت دیگر، ایمپلنت خیلی سریع در حفره دهانی قرار می‌گیرد.

علت این‌‌که گفتیم قیمت ایمپلنت دندان فوری بیشتر است، در واقع به راحت‌تربودن این عملیات نسبت به روش‌های قدیمی (ایمپلنت معمولی) و احتمال موفقیت‌آمیزبودن رشد بافت و اسخوان در اطراف دندان کاشته‌شده باز می‌گردد.

قابل توجه متقاضیان باید بگوییم که متناسب با پایداری و جای‌گیری ایمپلنت‌ها درون حفره دهانی، زمان بارگذاری تاج دندان هم متغیر است. به‌طور کلی ۳ روش برای بارگذاری معمولی تاج دندان روی ایمپلنت فوری وجود دارد. بارگذاری ظرف ۴۸ ساعت اول که فوری نامیده می‌شود؛ بارگذاری ۳ ماه بعداز کاشت ایمپلنت که به آن زودهنگام می‌گویند و بارگذاری معمولی که حداقل ۶ ماه زمان می‌برد.

مدت زمان ایمپلنت فوری

به‌جز بحث قیمت ایمپلنت دندان، آگاهی پیداکردن از مدت‌زمان دقیق فرایند پروسه درمان، یکی دیگر از مهم‌ترین دغدغه‌های مراجعه‌کننده است. کاشت ایمپلنت فوری، فقط در یک روز امکان‌پذیر است اما برای کاشت‌های معمولی که فرایند پیچیده‌تری دارند، باید بین یک الی ۶ ماه یا شاید هم بیشتر صبور باشید.

فرایند کاشت ایمپلنت دارای ۳ بخش اصلی مدت‌زمان انجام اقدامات ضروری قبل‌از جراحی، زمان مورد نیاز برای جراحی و دوره نقاهت بعد از کاشت است. بنابراین، پیش‌بینی نهایی زمان درمان ایمپلنت فقط توسط سرویس‌دهنده مشخص می‌شود.

نکته دیگر این است که طول مدت کاشت ایمپلنت برای بیماران مختلف حسب مشخصه‌هایی همچون کیفیت و دوام ایمپلنت، وجود مشکلات دندانی، کاشت دقیق و اصولی، تخصص سرویس‌دهنده، سرعت جوش ‌خوردن ایمپلنت و استخوان، الزام یا عدم نیاز به عمل پیوند استخوان، میزان توجه مراجعه‌کننده به توصیه‌های مراقبتی، نوع سیستم به‌کاررفته در ایمپلنت، رژیم غذایی و سبک زندگی متقاضی تعیین می‌شود.

عوارض ایمپلنت فوری

برخی متقاضیان با توجه به بالابودن قیمت ایمپلنت دندان فوری، فقط به مزایای آن فکر می‌کنند و عوارض احتمالی آن را نادیده می‌گیرند. بهتر است بدانید که ارائه دهندگان دکترتو کلینیک این روش را فقط به کسانی پیشنهاد می‌دهند که دندان‌های جلویی آن‌ها آسیب دیده یا از بین رفته است؛ محدودیت زمان دارند؛ قادر به تحمل چندین جراحی نیستند و درحال‌حاضر هیچ دندانی ندارند.

ایمپلنت فوری ممکن است با عوارضی همچون ناهماهنگی با بافت‌های اطراف، التهاب و عفونت، ریزش استخوان، عدم ترکیب با استخوان، ترک‌ها و شکستگی‌ها همراه شود. در همه این موارد احتمال دارد مراجعه‌کننده با مشکلاتی مانند تورم، خراشیدگی، ناراحتی، درد، خارش و ترشح غیرعادی درگیری پیدا کند.

به خاطر داشته باشید که انجام و استفاده از این روش برای جایگزین‌کردن دندان‌های ازدست‌رفته کاملا به تشخیص سرویس‌دهنده بستگی دارد. اگر سرویس‌دهنده تمام معاینه‌های لازم را انجام، و تشخیص دهد که شرایط برای کاشت ایمپلنت فراهم است، این روش را به شما پیشنهاد می‌دهد. آنگاه می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا قادر به پرداخت قیمت ایمپلنت دندان فوری هستید یا خیر؟

به‌طور کلی هزینه ایمپلنت دندان توسط سرویس‌دهندگان دکترتو کلینیک از بازه ۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان تا ۴۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان متغیر است. دلیل این تفاوت قیمت را هم در بالاتر خواندید. شما در بهره‌گیری از تخصص مراجعه‌کنندگان دکترتو کلینیک درزمینه ایمپلنت، می‌توانید از تخفیف‌های ویژ‌ه‌ای بهره‌مند شوید.

ایمپلنت فوری دندان جلو

ازدست‌ دادن دندان‌ها به‌ویژه دندان‌های جلو یک مشکل بزرگ است که بر زیبایی و اعتماد به‌نفس افراد تاثیر زیادی می‌گذارد. دندان‌های جلویی ممکن است براثر ضربه، بیماری لثه، تصادف یا عوامل دیگر از بین بروند. اگر شخصی درگیر این مسائل باشد، هنگام صحبت‌کردن با او یا زمانی که لبخند می‌زند، متوجه آن خواهید شد چراکه دندان‌های جلویی بیشتر از عقبی‌ها در معرض دید هستند.

ایمپلنت دندان این مشکل را تا حد زیادی حل کرده است. کسانی که یک یا چند دندان جلو را در فک بالا یا پایین خود از دست داده‌اند، برگزیدگان خوبی برای انجام کاشت هستند. این جراحی ترمیمی در یک جلسه هم انجام‌پذیر است که در آن، پایه ایمپلنت درون حفره‌ای که از قبل ایجاد شده، قرار می‌گیرد و برای جبران یک یا چند دندان قدامی کاربرد دارد.

قیمت ایمپلنت دندان جلو نسبت به فک کامل ارزان‌تر است. همچنین باعث بازیابی زیبایی ظاهر فرد می‌شود و اعتمادبه‌نفس او را هنگام خندیدن افزایش می‌دهد. البته بهتر است بدانید که هرکسی شرایط انجام این کاشت را ندارد. لازمه کاشت ایمپلنت دندان جلو، استقامت کافی استخوان آرواره است.

جمع‌بندی

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟ این سوال رایج متقاضیانی است که به‌دلایل مختلف قصد انجام کاشت دارند و نگران هزینه‌ای هستند که باید بابت این جراحی ترمیمی پرداخته شود. قبل ‌از هرچیزی بگوییم که سرویس‌دهندگان دکترتو کلینیک، تخفیف‌های فوق‌العاده‌ای را برای ارائه خدمات خود در نظر گرفته‌اند. همچنین می‌توانید از شرایط پرداخت اقساطی بهره‌مند شوید و پروسه درمان را آسان‌تر پیش ببرید.

به‌طور کلی هزینه ایمپلنت دندان براساس عواملی همچون قیمت خود ایمپلنت، ساخت روکش، جراحی پیوند استخوان، الزام یا عدم نیاز به کشیدن دندان، جنس متریال به‌کاررفته در ایمپلنت و اقدامات اولیه‌ای همچون معاینه و عکس‌های سی.تی.اسکن تعیین می‌شود. درهرصورت، نرخ این روش درمانی هرچقدر هم که باشد، ارزش جذابیتی را که به چهره شما می‌دهد دارد.

منبع قیمت:

https://doctoreto.com/offer

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=210283

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.