• امروز : دوشنبه - ۲۰ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 11 December - 2023

لزوم حمایت مسئولان برای حضور پرقدرت در جام باشگاه‌های آسیا

  • ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
لزوم حمایت مسئولان برای حضور پرقدرت در جام باشگاه‌های آسیا

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: چهار تیمِ شهرداری سیرجان، شهرداری بم، سپاهان اصفهان و وچان کردستان در محله نهایی لیگ برتر فوتبال بانوان، طی ۶ هفته و ۱۲ بازی به رقابت پرداختند. در نهایت تیم شهرداری سیرجان با ۱۳ امتیازِ دور نهایی (مجموع گروهی نهایی ۴۱ امتیاز)، بالاتر از شهرداری بمِ ۱۱ امتیازی قهرمان فصل سیزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان ایران شد تا چند ماه دیگر به عنوان نماینده ایران در رقابتهای جام باشگاه‌های آسیا شرکت کند در این خصوص با مریم جهان‌نجاتی سرمربی تیم شهرداری سیرجان به گفتگو پرداختیم که در ادامه می‌خوانید.

*با توجه به حفظ شاکله اصلی تیم و خریدهایی که داشتید، چه پیش بینی برای تیم شهرداری سیرجان در فصل سیزدهم لیگ برتر داشتید؟

این حفظ شاکله تیمی مربوط به لیگ سیزدهم نمی‌شود، این هدف از سال ۹۴ تا به امروز دنبال شده است و هر سال سعی کردیم در کنار حفظ شاکله اصلی تیم، در حد امکان بازیکن جوان و مستعد سیرجانی به جمع بازیکنان اضافه کنیم تا ترکیب تیمی قوی‌تری داشته باشیم.

*جمعه ۲۸ آذر هفته چهارم لیگ با نتیجه ۶ بر ۱ تیم ملوانِ میزبان را شکست دادید و این برد سنگین منجر به عذرخواهی سرمربی تیم ملوان شد، چه صحبتی در رابطه با این بازی و نتیجه دارید.

کادر فنی تیم ملوان از دوستان بنده هستند و افراد بسیار ارزشمندی برای فوتبال بانوان هستند. این نتیجه برای آنها که در آن هفته‌ها بسیار خوب پیش می‌رفتند و شگفتی ساز ظاهر شده بودند، شوک بزرگی بود و آنها برای دل هوادارانشان به خاطر آن شکست، عذرخواهی کردند.

*جمعه ۲۶ دی، هفته هفتم لیگ در ورزشگاه عدالت ایلام، تیم شهرداری سیرجان برابر تیم پالایش گاز ایلام به تساوی ۲ بر ۲ رسید؛ در واقع برای اولین بار ۳ امتیاز بازی را نگرفتید، علل این تساوی و از دست دادن ۲ امتیاز بازی را بیان کنید.

من هنوز هم معتقدم که تیم ایلام یکی از تیم‌هایی بود که حتی لیاقت حضور در مرحله پایانی را داشت و تیم بسیار سرسختی هست. شرایط بازی در شهر ایلام برای تیم‌هایی که از جنوب کشور به ایلام سفر می‌کنند به خاطر ارتفاع، بسیار سخت می‌باشد.

ما در این دیدار، بازی سختی انجام دادیم و تا دقیقه ۸۰ جلو بودیم، متأسفانه یک پنالتی که دقایق آخر بازی به نفع پالایش گرفته شد معادلات بازی را تغییر داد و بازی به تساوی کشیده شد و فرصت زیادی هم برای جبران نتیجه در آن ۱۰ دقیقه برایمان باقی نماند، این هم یکی دیگر از دلایل تساوی ما برابر تیم پلایش بود.

یکی دیگر از دلایل تساوی ما مقابل ایلام مصدومیت ندا رضاپور و لیلا معلم بود که بازی ایلام اولین بازی بود که بازیکنان جایگزین و بسیار جوان به جای رضاپور و معلم به میدان رفتند، آنها زمان نیاز داشتند تا بتوانند خودشان را با سایر نفرات تیم هماهنگ کنند.

اما فکر می‌کنم ما آن تساوی را در زمان مناسبی دادیم، تا بتوانیم سریع نقاط ضعفمان را پیدا کنیم و در مرحله پایانی تجربه خوبی برایمان شود.

*شهرداری سیرجان، تنها تیم بدون باخت مرحله گروهی (۱۰ بازی) بود و این مرحله را با صدرنشینی و بیشترین امتیاز در هر دو گروه به اتمام رساند؛ عوامل این نباختن‌ها و صدر نشینی را بیان می‌کنید.

ما امسال پیش فصل فوتبالی بسیار خوبی داشتیم، زمان بسیار خوبی برای بدنسازی داشتیم که هر ساله متأسفانه این زمان دستخوش تصمیمات سازمان لیگ یا حالا اتفاقاتی که در شهر ما بود می‌شد، اما قبل از شروع فصل سیزدهم زمان بسیار مناسبی برای بدنسازی داشتیم تا پیش فصل بهتری برای تیم‌مان رقم بخورد.

از همان اول به بچه‌های دیکته کردیم که ما می‌توانیم قهرمان شویم و امسال هدف ما باید قهرمانی باشد، با توجه به اینکه تیم جوان و بسیار یکدستی داشتیم، هر چه که از مسابقات گذشت، هماهنگی و همدلی بچه‌ها بیشتر شد، این یکی از دلایلی بود که ما تا هفته‌های آخر صدر نشین بودیم و بالاخره توانستیم عنوان قهرمانی را کسب کردیم.

*یکشنبه ۳ اسفند، هفته دوم مرحله نهایی در ورزشگاه صفائیه مبارکه اصفهان، شهرداری سیرجان با نتیجه ۶ بر ۲ تیم سپاهانِ میزبان را شکست داد، علل این این برد سنگین برابر سپاهان قدر در نصف‌جهان را بیان می‌کنید؟

اصفهان یکی از رقیب‌های بوده که در چند فصل اخیر هیچ وقت نتوانسته امتیاز مد نظرش را از تیم ما کسب بکند، ما این تیم را به خوبی می‌شناختیم و با گل‌های زود هنگامی که در این بازی زدیم و انگیزه بالایی که بازیکنان برای بردن این تیم داشتند، توانستیم این تیم را شکست بدهیم.

ما قبل از آغاز مرحله دوم با تلاش بسیار زیادی توانستیم فیلم بازی رقیبان خود در مرحله پایانی را آنالیز کنیم و با آنالیز کامل هر هفته با برنامه خاص تمرینی مقابل تیم‌ها به میدان رفتیم و کاملاً نقاط قوت و ضعف حریفان را می‌دانستیم و از قبل برای همه دقایق بازی‌ها برنامه داشتیم.

*پس از گذشت ۵ هفته از اولین تساوی‌تان برابر پالایش، شنبه ۹ اسفند هفته سوم مرحله نهایی، برابر تیم شهرداری بم (ورزشگاه فجر بم) باز نتوانستید ۳ امتیاز بازی را بگیرید (تساوی ۱ بر ۱) آیا تساوی خارج از خانه برایتان قانع کننده بود؟

ما آن هفته در شهر بم بازی داشتیم و دربی سنتی بم برای ما حساسیت زیادی را همیشه ایجاد می‌کند، فکر می‌کنم ما نه در بازی رفت و نه در بازی برگشت در حد و اندازه و انتظار خودمان ظاهر نشدیم، دربی رفت وقتی که یک بر صفر عقب افتادیم بلافاصله در همان نیمه توانستیم جبران بکنیم و به تساوی برسیم و آن یک امتیاز ارزشمندی هم که در ورزشگاه فجر بم گرفتیم، خیلی در مسیر قهرمانی به ما کمک کرد و بسیار امتیاز با ارزشی بود.

*یک هفته بعد از تساوی بیرون از خانه برابر تیم شهرداری بم، در ورزشگاه تختی سیرجان مقابل این تیم، به طور ناباورانه بازی را با نتیجه ۱ بر ۰ واگذار کردید، نه تنها دربی را باختید و برای اولین بار در فصل سیزدهم ۳ امتیاز یک بازی را به تیم حریف دادید، بلکه دو هفته مانده به پایان لیگ صدر جدول هم به تیم مدافع عنوان قهرمانی سپردید، چرا تیم صدر نشین و میزبان بازی به این مهمی را نتوانست در بیاورد؟

ما همه جا صحبت از تیم جوانمان می‌کنیم، این تیم جوان مطمئناً در شرایط حساس تحت تأثیر نام حریف و حساسیت بازی می‌تواند قرار بگیرد. جنگ برای صدر نشینی و سنتی بودن این دربی، حساسیت این دیدار را برای ما بالا برده بود، همه اینها تأثیر گذاشت روی آن دیدار که ما بازی را واگذار کردیم، با اینکه خیلی تلاش کردیم، اما متأسفانه در آن دیدار بازنده بازی بودیم.

*از دست دادن صدر در دو هفته مانده به پایان لیگ، چه میزان امید به قهرمانیِ جهان‌نجاتی سرمربی شهرداری سیرجان را کمرنگ کرد؟

ما در هفته بسیار حساسی (دو هفته مانده به پایان لیگ) امتیاز از دست دادیم اما از لحاظ فنی به جرأت می‌گویم شایسته‌ترین تیم واسه قهرمانی بودیم. ما ناامید نشدیم و هفته بعد محکم به مصاف وچان در خانه خودش رفتیم و ۳ امتیاز بازی را گرفتیم، حتی بم در هفته دوم مرحله نهایی با این تیم مساوی کرده بود، ما محکوم به بردن وچان بودیم و در نهایت توانستیم این تیم را شکست بدهیم. از سوی دیگر خبر شکست شهرداری بم برابر سپاهان شادی ما را صد چندان کرد.

حتی روزی که به شهرداری بم باختیم، من می‌دانستم که تیم بم کار بسیار سختی مقابل بازیکنان با تجربه سپاهان خواهد داشت، چون بازیکنان باتجربه سپاهان اسیر نام بم و حساسیت بازی نمی‌شدند، اما تیم جوان ما متأسفانه نتوانست استرس بازی را برای خودش کم کند. آن شهرداری سیرجانی که راحت فوتبال بازی می‌کرد، در این دیدار نتوانست فوتبال همیشگی‌اش را به نمایش بگذارد، این دلیل باخت ما بود.

*سه شنبه ۲۶ اسفند هفته آخر دور نهایی لیگ، پس از سوت پایان بازی شهرداری سیرجان – سپاهان اصفهان، چه حس و حال و واکنشی داشتید؟

یکی از زیباترین روزهای فوتبالی بنده در سال ۹۹ بود، چون جواب تمامِ زحمات آن را با شرایط بسیار سخت کرونا، در این روز گرفتم.

* سپاهان اصفهان در حسرت گرفتن یک امتیاز از تیم سیرجان، فصل را به پایان رساند، این تیم طی دو بازی ۹ گل از شهرداری سیرجان دریافت کرد، سیرجان چه داشت که سپاهان نداشت تا آرزوی بردن یا تساوی برابر تیم‌تان بر دلش نماند؟

فوتبال بازی دقایق و لحظه‌ها هست، هر تیمی که از فرصت‌هایش بهتر استفاده کند، برنده آن بازی است. ما در دو دیدارمان مقابل سپاهان با شناخت کامل فنی نسبت به این تیم به میدان رفتیم، کاملاً می‌دانستیم که از شکاف مابین خطوط دفاعیِ راست و چپ‌شان می‌شود استفاده کرد، دقیقاً ۴ تا از گل‌هایمان را از همین ناحیه به ثمر رساندیم و فکر می‌کنم با شناخت فنی بیشتری که نسبت به سپاهان داشتیم، استفاده کردیم. بازیکنان ما چون در این سال‌ها اخیر بارها و بارها تیم سپاهان را بردند و از این تیم امتیاز گرفتند، بازی برابر سپاهان برایشان راحت‌تر بود.

*شهرداری سیرجان ترمز قهرمانی‌های متوالی شهرداری بم را کشید و به مسابقات جام باشگاه‌های آسیایی راه یافت، چه صحبتی در این زمینه دارید.

ما ترمز قهرمانی بم را کشیدیم، همین طور که توانستیم در سال ۹۴ این کار را بکنیم، با حمایت مسئولان این تیم پتانسیل نگهداری جام قهرمانی را در سیرجان دارد، همین طور که امسال شایستگی کسب قهرمانی و جواز حضور در جام باشگاه‌های آسیا را داشت. امیدوارم با برنامه‌ریزی خوبی که مسئولان برای تخصیص بودجه انجام می‌دهند، برای فراهم کردن زیرساخت‌های این تیم، شرایط حضور هر چه شایسته‌تر ما در جام باشگاه‌های آسیا فراهم بشود.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=9573

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.