لغو برنامه‌های روز دانشجو پاک کردن صورت مسئله است
لغو برنامه‌های روز دانشجو پاک کردن صورت مسئله است

مهدی محمدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با شما آنلاین با اشاره به لغو برنامه‌های این هفته دانشگاه امیرکبیر از سوی مسئولان دانشگاه، اظهار داشت: ما امروز برنامه‌ای با حضور محمد بهادری‌جهرمی در دانشگاه داشتیم که این برنامه حدود دو ساعت قبل از برگزاری لغو شد. وی بیان کرد: ما این […]

مهدی محمدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با شما آنلاین با اشاره به لغو برنامه‌های این هفته دانشگاه امیرکبیر از سوی مسئولان دانشگاه، اظهار داشت: ما امروز برنامه‌ای با حضور محمد بهادری‌جهرمی در دانشگاه داشتیم که این برنامه حدود دو ساعت قبل از برگزاری لغو شد.
وی بیان کرد: ما این موضوع را پیگیری کردیم و مشخص شد که کلیه فعالیت‌های دانشجویی نظیر این موضوع از شنبه (۱۲ آذر ماه) تا آخر ترم از سوی مسئولان دانشگاه امیرکبیر لغو شده است.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: این در حالی است که برای برگزاری این برنامه هفته گذشته به صورت شفاهی به ما مجوز داده بودند. علاوه بر این، ما برای روز دوشنبه هفته جاری نیز برنامه‌ای با حضور انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور داشتیم و برای روز چهارشنبه هم برنامه ریزی کرده بودیم که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی میزگردی برگزار کنیم.
محمدی ادامه داد: متأسفانه کلیه برنامه‌های منتهی به ۱۶ آذر یعنی روز دانشجو که مهمترین روز فعالیت دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی است، از سوی مسئولان دانشگاه لغو شده است.
وی اظهار داشت: برنامه‌هایی که ما تدارک دیدیم، کاملاً در چارچوب است و تشکل‌های انقلابی می‌خواهند این برنامه‌ها را برگزار کنند. این در حالی است که طرف مقابل که می‌خواهد فضای دانشگاه را ملتهب کند، اصلاً برای تجمعات خودش درخواست مجوز نمی‌کند.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان کرد: لغو برنامه‌های دانشگاه منفعلانه ترین تصمیمی بود که مسئولان دانشگاه می‌توانستند بگیرند و آنان با این اقدام، صورت مسئله را پاک کردند و کلیه فعالیت‌ها را لغو کردند. قطعاً با این تصمیم، دانشگاه مدیریت نخواهد شد و فضای ملتهب این هفته و هفته‌های آینده ادامه دار خواهد بود چرا که این تصمیم درست نبود.
وی گفت: تشکل‌های انقلابی و کسانی که می‌خواستند این برنامه‌ها برگزار شود، نسبت به لغو برنامه‌های مذکور اعتراض دارند و اعتراض خود را به مسئولان دانشگاه هم گفتند، اما مسئولان دانشگاه قبول نکردند. در کل، برنامه‌های مرتبط با روز دانشجو و هر برنامه دیگری در این هفته لغو شد و دانشگاه هم هیچ برنامه دیگری ندارد.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: تصمیم گیری و مدیریت فضای دانشگاه امیرکبیر در دو ماه گذشته فاجعه بوده و تصمیم فعلی آنان هم پاک کردن صورت مسئله و تصمیم منفعلانه ای است که فقط می‌خواهند فضای دانشگاه را به هر وسیله‌ای آرام کنند اما باید بدانند که با این اقدامات، فضای دانشگاه آرام نمی‌شود.
محمدی تاکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند خدا لعنت کند آن دست‌هایی را که تلاش کرده‌اند و می‌کنند که قشر جوان و دانشگاه ما را غیر سیاسی کنند. ما پیرو حضرت آقا هستیم و باید بگذاریم حرف‌ها در چارچوب مطرح شود. ما می‌دانیم که انقلاب واقعاً حرف و ادله دارد و باید حرف بزنیم و گفتگو کنیم. باید فضای دانشگاه‌ها را از حالت ملتهب خارج کرده و دانشگاه را به سمتی هدایت کنیم که دانشجویان با ادله با یکدیگر گفتگو کنند.