لهستان آماده استقرار سلاح‌های اتمی آمریکا در خاک خود است
لهستان آماده استقرار سلاح‌های اتمی آمریکا در خاک خود است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، حمله به اوکراین باعث افزایش نگرانی‌های امنیتی در کشورهای بخش شرقی ناتو من جمله لهستان شده است. ائتلاف ناتو با افزایش حضورش در این منطقه به چهار کشور بلغارستان، مجارستان، رومانی و اسلواکی ماه گذشته میلادی اعلام کرد که نیروهای بیشتر چند ملیتی اعزام می‌کند. یاروسلاو کاچینسکی، […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، حمله به اوکراین باعث افزایش نگرانی‌های امنیتی در کشورهای بخش شرقی ناتو من جمله لهستان شده است.

ائتلاف ناتو با افزایش حضورش در این منطقه به چهار کشور بلغارستان، مجارستان، رومانی و اسلواکی ماه گذشته میلادی اعلام کرد که نیروهای بیشتر چند ملیتی اعزام می‌کند.

یاروسلاو کاچینسکی، رهبر حزب حاکم لهستان در گفت‌وگویی با روزنامه آلمانی‌زبان ولت آم زونتاگ گفت: لهستان در صورتی که آمریکایی‌ها حضورشان را در اروپا از ۱۰۰ هزار تن به ۱۵۰ هزار تن در آینده به دلیل افزایش اقدامات روسیه بیشتر کنند، استقبال می‌کند.

وی ادامه داد: از این تعداد، ۷۵ هزار سرباز بایستی در بخش شرقی ناتو مستقر شوند که هم مرز با روسیه است و ۵۰ هزار سرباز در کشورهای حوزه بالتیک و لهستان مستقر می‌شوند.

رهبر حزب حاکم لهستان در ادامه افزود، ورشو آماده است تا تسلیحات اتمی در لهستان مستقر شوند اما این مساله در حال حاضر مدنظر نیست.

پیش از استقرار نیروهای روسی در اوکراین تقریبا ۸۰ هزار سرباز آمریکایی در اروپا بود.

انتهای پیام

منبع