مانور مشترک انگلیس با نیروهای فنلاند و سوئد
مانور مشترک انگلیس با نیروهای فنلاند و سوئد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، وزارت دفاع انگلیس اعلام داشت، در این رزمایش “قابلیت عملیات مشترک” چندی پس از آنکه سوئد و فنلاند هر دو نامزد پیوستن به ناتو شدند، تقویت شده است. بر اساس این گزارش، این رزمایش در حوزه پست فرماندهی در مناطق رووانیمی و روواجاروی در شمال فنلاند […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، وزارت دفاع انگلیس اعلام داشت، در این رزمایش “قابلیت عملیات مشترک” چندی پس از آنکه سوئد و فنلاند هر دو نامزد پیوستن به ناتو شدند، تقویت شده است.
بر اساس این گزارش، این رزمایش در حوزه پست فرماندهی در مناطق رووانیمی و روواجاروی در شمال فنلاند بین ۲۹ اوت تا دوم سپتامبر برگزار شد.
مانور مشترک این سه کشور همچنین در پس زمینه جنگ در اوکراین که حساسیت‌ها را در سراسر اروپا نسبت به امنیت در این قاره در مواجهه با حمله روسیه تشدید کرده است، برگزار شد.
بن والاس، وزیر دفاع انگلیس گفت: “همچنان که در اروپا جنگ وجود دارد، تقویت شراکت‌های بین‌المللی ما بیش از هر زمان دیگری اهمیت می‌یابد. ما از درخواست فنلاند و سوئد برای پیوستن به ناتو استقبال می‌کنیم و به مانورهایی مشترکمان ادامه خواهیم داد، بنابراین آماده رویارویی با چالش‌های امنیتی مشترک هستیم.”
والاس تاکید کرد: عملیات “چاقوی هوشیار” فرصتی ارزشمند برای پرسنل ارتش انگلیس است تا مهارت‌ها و تجربه خود را برای جنگ در شرایط آب و هوایی سرد توسعه دهند و به آنها امکان می‌دهد در کنار همتایان فنلاندی و سوئدی خود در میدان نبرد مؤثر باشند”.
انتهای پیام