ماکرون در فکر سفر به اوکراین
ماکرون در فکر سفر به اوکراین

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری صدای جدید اوکراین، یک منبع به گزارشگران گفت که فرانسه منتظر تصمیم کمیسیون اروپا درباره عضویت این کشور در اتحادیه اروپاست و زمان سفر احتمالی امانوئل ماکرون (رئیس‌جمهوری فرانسه) به کی‌یف «بر اساس این پارامترها» تعیین خواهد شد. این نخستین سفر ماکرون به کی‌یف از آغاز حمله […]

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری صدای جدید اوکراین، یک منبع به گزارشگران گفت که فرانسه منتظر تصمیم کمیسیون اروپا درباره عضویت این کشور در اتحادیه اروپاست و زمان سفر احتمالی امانوئل ماکرون (رئیس‌جمهوری فرانسه) به کی‌یف «بر اساس این پارامترها» تعیین خواهد شد.

این نخستین سفر ماکرون به کی‌یف از آغاز حمله روسیه به اوکراین خواهد بود.

روزنامه فرانسوی لو پاریزین به نقل از کاخ الیزه نوشت، احتمال سفر (ماکرون به اوکراین) در حال حاضر در دست بررسی است، اما تاریخ احتمالی آن هنوز تعیین نشده است.

دولت ماکرون اعلام کرده است که او هفته آینده به رومانی و مولداوی سفر می‌کند تا اتحاد فرانسه با متحدان خود را ابراز کند.

پیش از این، رادیو اروپا ۱ گزارش داد که رئیس‌جمهوری فرانسه در فکر سفر به اوکراین است، سفری که ممکن است به ارسال مضاعف هویتزرهای خودکششی «سزار» فرانسه منتج شود.

بر اساس منابع پایگاه خبری بلومبرگ، کمیسیون اروپا در ۱۷ ژوئن به رهبران این اتحادیه توصیه خواهد کرد تا به اوکراین عنوان «نامزد عضویت» را اعطا کنند.

انتهای پیام

منبع