محمدرضا مردانی: جنگ 33 روزه، به اندازه 33 سال رژیم صهیونیستی را به عقب راند
محمدرضا مردانی: جنگ 33 روزه، به اندازه 33 سال رژیم صهیونیستی را به عقب راند

به گزارش ایسنا، محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در نشست بین المللی “مقاومت اسلامی؛ رمز پیروزی حق بر باطل” که از سوی مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها به مناسبت روز مقاومت اسلامی در دانشگاه علم و صنعت برگزار شده بود، تصریح کرد: اساس بقای اسلام، مجاهدت و حضور در همه میادین مبارزه است. […]

به گزارش ایسنا، محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در نشست بین المللی “مقاومت اسلامی؛ رمز پیروزی حق بر باطل” که از سوی مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها به مناسبت روز مقاومت اسلامی در دانشگاه علم و صنعت برگزار شده بود، تصریح کرد: اساس بقای اسلام، مجاهدت و حضور در همه میادین مبارزه است. فرق میان گوشه نشینانی که خدا را در کنج عزلت می جویند با مجاهدین میدانی ، مانند فرق میان حرف تا عمل است.مردانی گفت: اینکه بسیاری از حکومت‌هایِ به ظاهر اسلامی حاضر نمی‌شوند در حمایت از ملت مظلوم فلسطین گامی عملی بردارند و در واکنش به جنایت‌های رژیم صهیونیستی، مثل حکومت های لائیک صرفا به محکومیت های فرمالیته بسنده می کنند، ریشه اش اسلام فرمالیته‌ای است که این حکام برای حفظ حکومت خود و عوام فریبی ساخته اند و الا اسلام کجا و بی اعتنائی به مظلوم کجا؟رئیس سازمان بسیج اساتید کشور افزود: اسلامی که ما می شناسیم به ما می گوید؛ “چرا در راه خدا و در راه مردان و زنان و کودکانی که به دست ستمگران تضعیف شده‏‌اند پیکار نمی‏ کنید؟” (وَمَا لَکُمْ لاَ تُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِینَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاء وَالْوِلْدَانِ) (آیه 75 سوره نساء) امیرالمومنینی که ما می شناسیم می فرمایند” سزاوار است که مرد مومن از این غصه بمیرد که در مملکت اسلامی به ظلم و زور خلخال از پای زن یهودی درآورده اند!مردانی محور فلسفه‌ی مقاومت اسلامی را جمله تاریخ ساز “هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة” دانست و خاطرنشان کرد:  اینکه امام حسین (ع)، در راه احقاق حق مسلمین همه‌ی دنیای خود را قربانی می کنند، منشاءش اعتقاد راسخ به این اصل است که اسلام بدون مقاومت اسلامی بقا و بالندگی نخواهد داشت. مقاومت اسلامی اگرچه ریشه در ظهور اسلام و همان ایستادگی‌های نبی مکرم اسلام در برابر کفار مکه دارد اما روند مبارزات اسلامی در طول تاریخ اسلام هیچگاه یکنواخت نبوده و با فراز و فرودهائی همراه بوده است.وی با تاکید بر اینکه انقلاب ملت ایران در برابر طاغوت داخلی و استعمارگری‌های شرق و غرب، یکی از نقاط اوج جریان مقاومت اسلامی در طول تاریخ بوده است، انقلاب اسلامی را رستاخیز مقاومت اسلامی عنوان کرد و افزود: انقلاب اسلامی، اسلام را از حجره ها و سجاده ها به کف خیابان ها و جاده ها کشاند و به همه ی دلدادگان اسلام نشان داد که عزم و اراده امت مسلمان و اطمینان ایشان به نصرت الهی قویتر از همه ی طاغوت های دنیا و امکاناتشان است.

مردانی گفت: اینکه ملت ایران بر خلاف بعضی از ملت ها سالهاست که هر روز مصمم تر از گذشته پای کار آرمان فلسطین یعنی آزادی قدس شریف و نابودی رژیم صهیونیستی است از آن جهت است که یکی از اهداف اصلی تشکیل جمهوری اسلامی کمک به مظلومان و محرومین است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با تاکید بر آنکه مقاومت اسلامی یک اصل اسلامی و یک جریان اصیل تاریخی است، بیان کرد: مقاومت اسلامی متشکل از اراده‌هایی پولادین است که زمان و مکان گسستی در پیوند اخوتشان و استحکام عزمشان ایجاد نکرده است. امروز سالروز پیروزی غرورآفرین حزب الله لبنان بر ارتش مکانیزه رژیم صهیونیستی در سال 2006 -1385- است. نبردی که به جنگ 33 روزه مشهور است. رژیم صهیونیستی که سالها پس از جنگ 1967 هنوز سرمست از پیروزیِ 6 روزه خود بر سه کشور عربیِ اردن، سوریه و مصر بود هرگز گمان نمیکرد که نه از یک کشور بلکه از یک سازمان نظامی به اسم حزب الله لبنان شکست بخورد.

وی خاطر نشان کرد: عزم پولادین مجاهدین حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه افسانه‌ها و هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را همچون پیکرهای فولادی تانک های مرکاوآ یکی پس از دیگری سرنگون ساخت. جنگ 33 روزه، به اندازه 33 سال رژیم صهیونیستی را به عقب راند و نشان داد که رمز غلبه بر استعمار تقویت ارده هاست.

مردانی یکی از اساسی‌ترین ریشه های شکست های قبلی اعراب از اسرائیل را رویکرد قومی اعراب دانسته و تاکید کرد: آنچه به انسان بیش از هر چیز روحیه ی جانبازی و سرسپردگی به هدف را می دهد، ایمان مستحکم به هدف است و چه ایمانی ارزشمندتر و مستحکتر از ایمان به وعده های صادق خداوند می تواند عزم جهاد را در دل مسلمین ایجاد کند؟ مقام معظم رهبری تعبیر زیبایی در این رابطه دارند “ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد”.وی افزود: دشمن امروز به رمز پیروزی و پیشرفت های مسلمانان در گستره ی عظیم جبهه ی مقاومت پی برده و به همین خاطر سعی دارد تا به واسطه تهاجم ترکیبی و جنگ شناختی اعتقادات، اعتماد به نفس و در نهایت اراده مسلمانان به ویژه جوانان مسلمان را تضعیف کند. توهین، تخریب، جعل، تقطیع، تفرقه انگیزی از روشهای مرسوم این روزهای دشمنان اسلام است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور خاطر نشان کرد: بنده لجن پراکنی هایی که اخیرا از جانب یکی از مطرودین مردم و نظام انجام شد را در این بستر تفسیر می کنم. اینکه کسی درست بعد از مقاومت جانانه و پیروزمندانه جهاد اسلامی در برابر حملات رژیم صهیونیستی و قبل از روز مقاومت اسلامی بیانیه ای هجو صادر می کند و در آن به ساحت بزرگ مردی از شهدای محور مقاومت تعدی می کند به نظر بنده تصادفی نیست. البته ساحت مقدس شهدا نه تنها در آن دنیا بلکه در این دنیا هم آنقدر عظیم و خلل ناپذیر است که با این لجن پراکنی ها ذره ای مخدوش نمی گردد. شهدا سراسر نور و روشنی اند، به تعبیر زیبای امام خمینی (ره) “شهدا شمع محفل بشریتند”. کسی با نور خدا درنیفتاد مگر اینکه ریش و ریشه اش سوخت.وی با اشاره به جنبش حماس و جنبش جهاد اسلامی و سایر گروههای مجاهد فلسطینی، گفت: دنیا پر از غیورمردان و آزادگانی است که آرزو دارند تا جان و مال خویش را عاشقانه فدای اسلام و مصالح امت مسلمان کنند.جنبش حماس، جنبش جهاد اسلامی و سایر گروه های مقاوم و مجاهد فلسطینی فخر اسلام و مایه مباهات مومنین‌اند. خداوند مقرر فرموده که به واسطه این دلیرمردان، فلسطین را به پیکره اسلام برگرداند.

انتهای پیام