محورهای سفر آسیایی وزرای خارجه و دفاع آمریکا
محورهای سفر آسیایی وزرای خارجه و دفاع آمریکا

به گزارش مهر، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا و «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه این کشور قرار است در سفری مشترک به کشورهای ژاپن و کره جنوبی بروند. در بیانیه صادره در وبگاه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در این خصوص آمده است: لوید آستین وزیر دفاع شنبه ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) در اولین سفر خارجی خود […]

به گزارش مهر، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا و «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه این کشور قرار است در سفری مشترک به کشورهای ژاپن و کره جنوبی بروند.

در بیانیه صادره در وبگاه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در این خصوص آمده است: لوید آستین وزیر دفاع شنبه ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) در اولین سفر خارجی خود با مقر فرماندهی ایندوپاسیفیک ایالات متحده در هاوایی و نظامیان آمریکایی، مقام‌های ارشد در کشورهای ژاپن، جمهوری کره (کره جنوبی) و هند دیدار می‌کند.

مطابق با بیانیه امروز چهارشنبه وزارت دفاع آمریکا، «لوید آستین» در دیدار با همتایان خود و سایر مقام‌های این ۳ کشور درباره اهمیت روابط دفاعی بین‌المللی و تقویت تعهد ایالات متحده در برابر یک منطقه آزاد در منطقه ایندوپاسیفیک صحبت خواهد کرد.

رئیس پنتاگون به همراه وزیر خارجه کشورش در ژاپن قرار است در نشست مشترک وزرای دفاع و خارجه دو کشور حضور یافته و درباره تقویت ائتلاف واشنگتن-توکیو در منطقه ایندوپاسیفیک با توجه به مساله رقابت بلندمدت با چین صحبت کند.