مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال اروپا/ جورجینیو مرد سال شد، توخل بهترین مربی
مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال اروپا/ جورجینیو مرد سال شد، توخل بهترین مربی

به گزارش تسنیم، مراسم انتخاب بهترین‌های فصل 21-2020 فوتبال اروپا امشب (پنجشنبه)، در مرکز کنگره هالیک در شهر استانبول ترکیه و پیش از مراسم قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 22-2021 برگزار شد. جورجینیو، انگولو کانته و کوین دی‌بروینه، سه نامزد پایانی انتخاب به‌عنوان بهترین بازیکن و روبرتو مانچینی، توماس توخل و پپ گواردیولا، نامزدهای برترین […]

به گزارش تسنیم، مراسم انتخاب بهترین‌های فصل 21-2020 فوتبال اروپا امشب (پنجشنبه)، در مرکز کنگره هالیک در شهر استانبول ترکیه و پیش از مراسم قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 22-2021 برگزار شد.

جورجینیو، انگولو کانته و کوین دی‌بروینه، سه نامزد پایانی انتخاب به‌عنوان بهترین بازیکن و روبرتو مانچینی، توماس توخل و پپ گواردیولا، نامزدهای برترین مربی سال فوتبال اروپا هستند. عناوینی که فصل گذشته به ترتیب به روبرت لواندوفسکی و هانس دیتر فلیک رسید.

این فهرست با رأی 80 مربی تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا، 24 مربی حاضر در یورو 2020 و 55 خبرنگار از فدراسیون‌های کشورهای مختلف که در یورو 2020 شرکت کرده‌اند، انتخاب شده است.

آغاز مراسم با صحبت‌های چفرین

الکساندر چفرین رئیس یوفا در ابتدای مراسم به روی صحنه آمد و برای حضار صحبت کرد.

جایزه ویژه رئیس یوفا برای کیائر

در ادامه مراسم مستندی از تیم پزشکی تیم ملی دانمارک و سیمون کیائر که جان کریستین اریکسن را در یورو 2020 و بازی مقابل فنلاند نجات دادند، پخش شد. جایزه رئیس یوفا در سال 2021 بابت نجات جان اریکسن به کیائر اهدا شد که این بازیکن در یک ویدئو از مسئولان یوفا تشکر کرد. اعضای کادر پزشکی دانمارک و نیز افسران پزشکی یوفا هم با حضور روی صحنه، جوایز خود را از چفرین دریافت کردند.

الکساندر چفرین درباره اهدای جایزه رئیس یوفا به پزشکان تیم ملی دانمارک، سیمون کیائر و افسران پزشکی یوفا گفت: آنها نشان دادند که چقدر زندگی انسان از هر چیزی از جمله فوتبال یا سایر مسائل مهمتر است. آنها لایق بیشتر از این جایزه هستند و من در این باره شک ندارم.

اظهارات دو میهمان ویژه

برانیسلاو ایوانوویچ و مایکل اسین در مراسم حاضر شدند و به روی صحنه رفتند تا در ادامه و بعد از صحبتی کوتاه مراسم قرعه‌کشی فصل آینده لیگ قهرمانان را انجام دهند.

ایوانوویچ درخصوص قهرمانی فصل گذشته چلسی در لیگ قهرمانان اروپا گفت: من واقعاً از اینکه قهرمانی چلسی چگونه رقم خورد، تحت تأثیر قرار گرفتم. چلسی پس از زمانی طولانی شایسته قهرمانی بود.

اسین هم درخصوص این قهرمانی اظهار داشت: باور دارم که چلسی می‌تواند دومین قهرمانی متوالی را در این مسابقات به دست بیاورد. این موفقیتی بزرگ خواهد بود و آنها تیم بزرگی در اختیار دارند. چلسی با بازگشت لوکاکو بسیار خوب آماده مسابقات شده است.

14000604211305315234809310 - مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال اروپا/ جورجینیو مرد سال شد، توخل بهترین مربی

مندی بهترین دروازه‌بان شد

ادوارد مندی، دروازه‌بان تیم چلسی به‌ عنوان بهترین دروازه‌بان فصل گذشته انتخاب شد. وی در 12 مسابقه توانست 9 کلین‌شیت ثبت کند. همچنین ساندرو پانیوس سنگربان تیم بانوان بارسلونا هم جایزه بهترین دروازه‌بان بانوی فصل را به دست آورد.

1400060421030586123480924 - مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال اروپا/ جورجینیو مرد سال شد، توخل بهترین مربی

بهترین مدافع از منچسترسیتی انتخاب شد

روبن دیاز مدافع منچسترسیتی پس از پشت سر گذاشتن عملکردی درخشان با پیراهن این تیم، عنوان بهترین مدافع فصل گذشته فوتبال اروپا را به خود اختصاص داد.
ایرنه پاردس مدافع پاری‌سن‌ژرمن هم جایزه بهترین مدافع بانوی فصل 22-2021 فوتبال اروپا را از آنِ خود کرد.

1400060421181926923480944 - مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال اروپا/ جورجینیو مرد سال شد، توخل بهترین مربی

کانته؛ بهترین هافبک

انگولو کانته که فصل گذشته نقشی تعیین‌کننده در قهرمانی چلسی در لیگ قهرمانان اروپا داشت، عنوان بهترین هافبک فصل گذشته قاره سبز را به دست آورد.

الکسیا پوتیاس صاحب جایزه بهترین هافبک بانوان فوتبال اروپا شد.

هالند جوان بهترین مهاجم لیگ قهرمانان لقب گرفت

ارلینگ هالند که فصل گذشته توانست 10 بار دروازه رقبا را باز کند و عنوان آقای گلی لیگ قهرمانان اروپا را به دست بیاورد، به‌عنوان بهترین مهاجم انتخاب شد.

جنی ارموسو مهاجم بارسلونا هم به جایزه بهترین مهاجم لیگ قهرمانان بانوان اروپا دست یافت.

عنوان بهترین مربی به توخل رسید

توماس توخل که اواسط فصل گذشته هدایت آبی‌های لندن را بر عهده گرفت و آنها را از میانه بحران به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رساند، جایزه بهترین سرمربی را کسب کرد.

سرمربی آلمانی چلسی پس از انتخاب به‌عنوان بهترین مربی لیگ قهرمانان اروپا طی پیامی ویدئویی گفت: از اینکه به‌خاطر محدودیت‌های سفر نتوانستم در مراسم حاضر باشم، متأسفم. بابت این جایزه خیلی خیلی خوشحالم و این جایزه را از طرف دستیارانم دریافت می‌کنم و از همه کسانی که از ما حمایت کردند، متشکرم. در سلامت بمانید و بهترین‌ها را برای شما آرزو می‌کنم.

لوئیس کورتس سرمربی تیم بانوان بارسلونا به عنوان بهترین سرمربی تیم‌های بانوان اروپا انتخاب شد.

جورجینیو مرد سال اروپا شد

جورجینیو که فصل فوق‌العاده و خاطره‌انگیزی را با قهرمانی همراه با چلسی و تیم ملی ایتالیا در لیگ قهرمانان اروپا و یورو 2020 تجربه کرد، به‌عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال اروپا انتخاب شد.

آلکسیا پوتیاس هم جایزه بهترین بازیکن بانوی فصل 21-2020 فوتبال اروپا را از آن خود کرد.

ادامه دارد….