مراسم سالروز ولادت امام علی (ع) در ایتالیا برگزار شد
مراسم سالروز ولادت امام علی (ع) در ایتالیا برگزار شد

به گزارش شما آنلاین، به مناسبت فرارسیدن ۱۳ رجب، سالروز ولادت امیرالمونین امام علی (ع)، مراسم جشنی با حضور برخی از شخصیت‌های فرهنگی ایتالیا، جمعی از شیعیان لبنان، مصر، افغانستان، پاکستان و ایرانیان مقیم ایتالیا به همراه اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران و خانواده‌هایشان در رم برگزار شد. در این مراسم که شب گذشته (شنبه) […]

به گزارش شما آنلاین، به مناسبت فرارسیدن ۱۳ رجب، سالروز ولادت امیرالمونین امام علی (ع)، مراسم جشنی با حضور برخی از شخصیت‌های فرهنگی ایتالیا، جمعی از شیعیان لبنان، مصر، افغانستان، پاکستان و ایرانیان مقیم ایتالیا به همراه اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران و خانواده‌هایشان در رم برگزار شد.
در این مراسم که شب گذشته (شنبه) به میزبانی مرکز اسلامی امام مهدی (عج) رم برگزار شد، پس از اقامه نماز جماعت و مولودی خوانی، چند تن از شخصیت‌های فرهنگی و دینی مقیم رم در سخنانی به ذکر فضائل و مناقب حضرت علی (ع) پرداختند و ایشان را نمونه اعلای انسانیت و جلوه با شکوه مقام عبودیت و بندگی حق تعالی دانستند که می‌تواند به عنوان شاخص و الگویی برای جامعه بشری معرفی شود.
در این سخنان، یکی از تجلی گاه‌های مهم زندگانی امیرالمومنین، دلدادگی آن حضرت به امر عدالت عنوان، و تاکید شد که سراسر زندگی و حتی شهادت حضرت علی در مسیر عدالت رقم خورده و بر همین اساس است که نام امام علی (ع) را در همه عالم مترادف با مفهوم عدالت می‌شناسند.
در بخش دیگری از مراسم، سخنرانان در باب دیگر فضائل حضرت علی (ع) سخن گفتند و ایشان را اسطوره اخلاق و جوانمردی معرفی کردند، به حدی که حتی دشمنان آن حضرت نیز نتوانسته اند فضائل ایشان را انکار کنند.
در جشن امسال، برنامه‌های فرهنگی، دینی دیگری نیز پیش بینی شده بود که از جمله آنها می‌توان به برگزاری نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در حاشیه مراسم اشاره کرد.