• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024

مراسم فرش قرمز اسکار آغاز شد/«اوپنهایمر» پیشتاز می‌شود؟

  • ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲:۰۸
مراسم فرش قرمز اسکار آغاز شد/«اوپنهایمر» پیشتاز می‌شود؟

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، برندگان اسکار ۲۰۲۴ در ۲۳ رشته معرفی می‌شوند. «اوپنهایمر» با کسب ۱۳ نامزدی پیشتاز نامزدهای اسکار امسال است.
پیش‌بینی‌ها متمرکز بر این است که تنها ۲ فیلم موفق به کسب ۲ یا چند تندیس اسکار می‌شوند که شامل «اوپنهایمر» با ۸ تندیس و «باربی» با ۲ تندیس بودند و دیگر فیلم‌ها هر یک احتمالا در یک بخش موفق به کسب جایزه خواهند شد. پیش از این تنها در سال ۱۹۹۷ مشابه این اتفاق رخ داد که «بیمار انگلیسی» و «فارگو» به ترتیب برنده ۹ و ۲ جایزه شدند.
فهرست نامزدهای اسکار ۲۰۲۴ چنین است:
بهترین فیلم
نامزدها: «اوپنهایمر»، «باربی»، «جاماندگان»، «زندگی‌های گذشته»، «بیچاره‌ها»، «مایسترو»، «داستان آمریکایی»، «آناتومی یک سقوط»، «منطقه مورد علاقه»، «قاتلان ماه کامل»
بهترین کارگردان
نامزدها: کریستوفر نولان برای «اوپنهایمر»، یورگوس لانتیموس برای «بیچاره‌ها»، ژوستین تریه برای «آناتومی یک سقوط»، جاناتان گلیزر برای «منطقه مورد علاقه»، مارتین اسکورسیزی برای «قاتلان ماه کامل»
بازیگر مرد نقش اصلی
نامزدها: کیلین مورفی برای «اوپنهایمر»، بردلی کوپر برای «مایسترو»، کولمن دومینگو برای «راستین»، پل جیاماتی برای «جاماندگان»، جفری رایت برای «داستان آمریکایی»
بازیگر زن نقش اصلی
نامزدها: لیلی گلادستون برای «قاتلان ماه کامل» / ساندرا هولر برای «آناتومی یک سقوط»، کری مولیگان برای «مایسترو»، اما استون برای «بیچاره‌ها»، آنت بنینگ برای «نیاد»
بازیگر مرد نقش مکمل
نامزدها: رابرت داونی جونیور برای «اوپنهایمر»، استرلینگ کی براون برای «داستان های آمریکایی»، رابرت دنیرو برای «قاتلان ماه کامل»، مارک روفالو برای «بیچاره ها»، رایان گاسلینگ برای «باربی»
بازیگر زن نقش مکمل
نامزدها: دواین جوی راندولف برای «جاماندگان»، امیلی بلانت برای «اوپنهایمر»، دنیل بروکس برای «رنگ بنفش»، آمریکا فررا برای «باربی»، جودی فاستر برای «نیاد»
فیلمنامه اوریجینال
نامزدها: ژوستین تریه و آترور هراری برای «آناتومی یک سقوط»، دیوید همینگسون برای «جاماندگان»، بردلی کوپر و جاش سینگر برای «مایسترو»، سمی براش و آلکس مکانیک برای «می دسامبر»، سلین سانگ برای «زندگی‌های گذشته»
فیلمنامه اقتباسی
نامزدها: کورد جفرسون برای «داستان آمریکایی»، گرتا گرویگ و نوآ بامباک برای «باربی»، کریستوفر نولان برای «اوپنهایمر»، تونی مک‌نامارا برای «بیچاره‌ها»، جاناتان گلیزر برای «منطقه مورد علاقه»
انیمیشن بلند
نامزدها: «مرد عنکبوتی در سراسر جهان عنکبوتی» از سونی پیکچرز، «پسر و مرغ ماهی‌خوار» از توهو و جی‌کیدز، «المنتال» از پیکسار، «نیمونا» از نتفلیکس، «رویاهای روبات» از نئون
طراحی تولید
نامزدها: «بیچاره‌ها» از سرچلایت پیکچرز، «باربی» از وارنر برادرز، «قاتلان ماه کامل» از اپل، «اوپنهایمر» از یونیورسال
فیلمبرداری
نامزدها: هویت فن هویتما برای «اوپنهایمر»، ادوارد لاخمن برای «ال کنده»، رودریگو پریتو برای «قاتلان ماه کامل»، متیو لیباتیک برای «مایسترو»، رابی ریان برای «بیچاره‌ها»
طراحی لباس
نامزدها: ژاکلین دوران برای «باربی»، ژاکلین وست برای «قاتلان ماه کامل»، دیوید کراسمن برای «ناپلئون»، الن میروجنیک برای «اوپنهایمر»، هالی ودینگتون برای «بیچاره‌ها»
تدوین
نامزدها: جنیفر لیم برای «اوپنهایمر» لورن سنشال برای «آناتومی یک سقوط»، کوین تنت برای «جاماندگان»، تلما شونمیکر برای «قاتلان ماه کامل»، یورگوس ماوروپساریدیس برای «بیچاره‌ها»
چهره‌آرایی و آرایش مو
نامزدها: «مایسترو»، «گلدا»، «اوپنهایمر»، «بیچاره‌ها»، «جامعه برف»
صدا
نامزدها: ویلی برتون برای «اوپنهایمر»، ایان وویگت برای «خالق»، استیون مارو برای «مایسترو»، کریس مونرو برای «ماموریت غیرممکن: روزشمار مرگ»، تارن ویلرز برای «منطقه مورد علاقه»
جلوه‌های ویژه
نامزدها: «خالق»، «گودزیلا: منهای یک»، «نگهبانان کهکشان ۳»، «ماموریت غیرممکن: روزشمار مرگ»، «ناپلئون»
موسیقی فیلم
نامزدها: لودویگ گورانسون برای «اوپنهایمر»، لورا کارپمن برای «داستان آمریکایی»، جان ویلیامز برای «ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت»، رابی رابرتسون برای «قاتلان ماه کامل»، یرسکین فندریکس برای «بیچاره‌ها»
بهترین ترانه:
نامزدها: بیلی آیلیش برای «من برای چه ساخته شده‌ام؟» از«باربی»، دایان وارن برای «آتش درون» از Flamin’ Hot، مارک رانسون برای «من فقط کن هستم» از باربی، جان باتیست برای «هرگز از بین نرفت» از «سمفونی آمریکایی»، اسکات جورج برای «ترانه ای برای مردم من» از «قاتلان ماه کامل»
مستند بلند
نامزدها: «۲۰ روز در ماریوپل» ساخته مستیسلاو چرنوف، «بوبی واین: رییس جمهوری مردم» ساخته موسس بوایو، «خاطره ابدی» ساخته میتی البردی، «چهار دختر» کوثر بن هنیه، «کشتن یک ببر» نیشا پاهوجا
بهترین فیلم بین‌المللی
نامزدها: «منطقه مورد علاقه» ساخته جاناتان گلیزر از بریتانیا، «من کاپیتان» ساخته متئو گارونه از ایتالیا، «روزهای عالی» ساخته ویم وندرس از ژاپن، «جامعه برف» ساخته جی.آ.بایونا از اسپانیا، «تالار معلمان» ساخته ایلکر چاتاک از آلمان
انیمیشن کوتاه
نامزدها: «جنگ تمام شده: با الهام از موسیقی جان و یوکو» ساخته دیو مولینز و برد کوپر / «نامه‌ای به یک خوک» ساخته تال کانتور، «نودو پنج حس» ساخته جروشا هس، «یونیفورم ما» ساخته یگانه مقدم، «پاچیدرم» ساخته استفانی کلمنت
مستند کوتاه
نامزدها: «الفبای ممنوعیت کتاب» ساخته شیلا نوینس و تریش آدلسیک، «آرایشگاه لیتل راک» ساخته جان هوفمن، «جزیره‌ای در میان» ساخته لئو چیانگ و جین تسین، «آخرین تعمیرگاه» بن پراودفوت، «نای نای و وای پو» ساخته شان ونگ و سم دیویس
فیلم کوتاه
نامزدها: «پس از» ساخته میسان هریمن و نیکی بنتم / «شکست ناپذیر» ساخته ونسان رنه و لوریت و سموئل کارون، «شوالیه ثروت» ساخته لساسی لایسکایر، «قرمز سفید و آبی» ساخته نازرین چودری و سارا مک فارلین، «داستان شگفت انگیز هنری شوگر» ساخته وس اندرسون

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=205486

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.