مرغ خارج از شبکه توزیع می شود/ ستاد تنظیم بازار اختیاری ندارد
مرغ خارج از شبکه توزیع می شود/ ستاد تنظیم بازار اختیاری ندارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، علیرضا رزم حسینی در جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق مجلس که با موضوع بررسی توزیع و تأمین کالاهای اساسی برگزار شد، اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی باید مرغ را در اختیار ما بگذارد تا توزیع کنیم‌، ولی متأسفانه بخشی از مرغ خارج از شبکه توزیع […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، علیرضا رزم حسینی در جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق مجلس که با موضوع بررسی توزیع و تأمین کالاهای اساسی برگزار شد، اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی باید مرغ را در اختیار ما بگذارد تا توزیع کنیم‌، ولی متأسفانه بخشی از مرغ خارج از شبکه توزیع به بازار می‌آید و قیمت مصوب در آن رعایت نمی‌شود.

وی گفت: از امروز مقرر شد مرغ در کشتارگاه قیمت‌گذاری شود و مسیر آن تا رسیدن به میادین فروش به طور دقیق مورد رصد قرار گیرد.

رزم حسینی افزود: همچنین مقرر گشته برای رفع نیاز بازار مرغ ۵۰ هزار تن از این محصول به کشور وارد شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با اینکه این موضوع جزو وظایف وزارت صمت نیست، اما تأمین میوه برای مردم صورت گرفته و در حال حاضر پرتقال و سیب با قیمت ۱۱ تا ۱۲ هزارتومان عرضه می‌شود.

رزم حسینی افزود: البته ملاک مغازه‌های میوه فروشی بالای شهر نیستند چرا که آن‌ها سرقفلی سنگین دارند و میوه را به صورت دست چین عرضه می‌دهند به همین دلیل قیمت میوه در این مغازه‌ها گران می‌شود.

وی تاکید کرد: ستاد تنظیم بازار اختیاری در رابطه با تنظیم بازار ندارد و هیچ ابزاری برای اعمال نظارت بر بازار کالاهای مختلف در دست این ستاد نیست.