• امروز : سه شنبه - ۱۵ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 5 March - 2024

مرور تاریخچه پر افت و خیز صرافی بایننس!

  • ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰
مرور تاریخچه پر افت و خیز صرافی بایننس!

بایننس یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان محسوب می‌شود که حجم معاملات ارزهای دیجیتال در آن طی سال 2021 به 7.7 تریلیون دلار می‌رسد. طبق تاریخچه صرافی بایننس این صرافی در سال 2017 توسط چانگ پنگ ژائو تاسیس شد، کسی که قبل از آن در Blockchain.info و همچنین به عنوان مدیر ارشد OKCoin کار کرده است.

بعد از تاسیس صرافی بایننس در هنگ کنگ، در زمان کوتاهی تبدیل به یکی از صرافی های پیشرو شد. اما از همان ابتدا با قوانین محدود کننده زیادی رو به رو شد. به همین دلیل سرورها و دفتر مرکزی خود را به مالت منتقل کرد.

صرافی بایننس دارای یکی از بزرگترین مجموعه های آلت کوین های موجود در بازار است و حتی ارز دیجیتال خود یعنی بایننس کوین را راه اندازی کرد. بایننس کوین در حال حاضر پنجمین ارز ارزشمند بازار پس از بیت کوین، اتریوم، تتر USD و کاردانو است.

این شرکت همچنین با راه اندازی چندین ابزار امنیتی مختلف در راستای بهبود اعتماد به ارزهای دیجیتال قدم برداشته است. از جمله این ابزارها می‌توان زنجیره هوشمند بایننس را نام برد، که از یک مدرک مبتنی بر اعتبار سهام برای تایید اعتبار یک تراکنش استفاده می‌کند.

صرافی بایننس از تحقیقات ایالات متحده و بریتانیا در زمینه جرایم پولشویی، مالیاتی، آسیب زیادی دیده است. چندین بانک مختلف مشتریان خود را از ارسال پول به بایننس منع کرده‌اند. ممنوعیت های مشابهی نیز در چین، ژاپن و تایلند اعمال شده است. با این وجود صرافی بایننس هنوز هم بزرگترین صرافی ارز دیجیتال از نظر حجم معاملات است، حتی از کوین بیس که کاربران فعال بیشتری دارد نیز پیشی گرفته است.

برای خرید اکانت وریفای شده بایننس از وین برد کلیک کنید.

صرافی بایننس در ژاپن منحل شد

همه حباب ها باید بترکند و بعد از آن شاهد خبر های خوبی خواهیم بود، همه چیز در بایننس شروع به آرام گرفتن کرد و یک روند آرام و خوب در آن شکل گرفت. اما در شب 7 مارس 2018 تعدادی از کارکنان دورکار صرافی بایننس در یک بار نزدیک دفتر توکیو مشغول نوشیدن بودند.

ژائو که در حال عبور از آنجا بود به آنها پیوست که ناگهان تلفن های بایننس شروع به سروصدا کردند. یکی از کارمندان مشغول در آنجا عنوان کرده است: نزدیک نیمه شب بود که اولین گزارشات حاکی از معاملات مشکوک را دریافت کردیم، به همین دلیل فورا به بقیه اطلاع دادیم.

هکرها با ایجاد تبلیغات جعلی گوگل توانسته بودند کاربران را فریب دهند تا جزییات ورود به حساب خود در صرافی بایننس را در وب سایت جعلی وارد کنند. آن ها بعد از خالی کردن حساب ها، برای جلوگیری از ردیابی خودشان ارزها را با استفاده از حساب های دیگر بایننس خریدند.

تیم بایننس با یک عکس العمل سریع توانستند از راه متوقف کردن برداشت هکرها، از خروج ارزهای صرافی جلوگیری کنند. همچنین توانستند معاملات را به عقب بازگردانی کنند تا آسیب وارده به کاربران را جبران کنند.

تاریخچه صرافی بایننس نشان می‌دهد طی این اتفاق هیچ پولی از دست نرفت. اما پای اعتبار در میان بود. فشارهای بدی از سوی نهادهای مختلف به این صرافی وارد شد و دو هفته بعد از این هک اداره خدمات مالی ژاپن به بایننس اعلام کرد که باید مجوز صرافی دریافت کند. این مجوز باعث ایجاد محدودیت های سختگیرانه در فعالیت آنها می‌شد، به عنوان مثال تعداد سکه های قابل مبادله در صرافی محدود می‌شد.

این کار انجام نشدنی بود به همین دلیل تیم بایننس دوباره تصمیم به جابجایی گرفتند. این بار ژائو تصمیم گرفت دفتر خود را در جزیره مالت که مقررات راحت‌تری داشت، مستقر کند. حتی جوزف مسکات، نخست وزیر مالت نیز به دلیل اینکه تصمیم داشت مالت را به بهشت ارزهای دیجیتال تبدیل کند از بایننس استقبال کرد. به این ترتیب تاریخچه صرافی بایننس نشان می‌دهد این صرافی در آن زمان به مالت منتقل شد.

ناپدید شدن بایننس

نیازی به رفتن هیچ یک از کارمندان صرافی بایننس به مالت نبود، ژائو فهمیده بود که کارکنانش می‌توانند هر جا که بخواهند زندگی کنند. به گفته خود ژائو در این نقطه از تاریخچه صرافی بایننس، این شرکت در هیچ جا مستقر نبود. کارمندان خواهان این بودند که به صورت دورکاری و از خانه کار کنند.

ژائو عنوان کرد: ما در حال رشد از ابعاد بین المللی هستیم و کاربران زیادی در کشورهای مختلف داریم. اینکه کارکنان ما در مکان های متفاوت تقسیم شوند یک روند رو به رشد محسوب می‌شود.

پراکندگی آغاز شد. پس از امتحان برنامه های پیام رسان مختلف، کارمندان صرافی بایننس تصمیم گرفتند از تلگرام به دلیل محبوبیت در دنیای ارزهای دیجیتال و عدم محدودیت در چت های گروهی، استفاده کنند. این یک کسب و کار غیر متمرکز بود که توسط شرکت WEB3 اداره می‌شد.

این دنیا از آن چیزی که فکر می‌کنید دیوانه کننده تر است و من هم بخشی از این دنیا هستم. با آزمایشات دست اول یک تیم تقسیم شده متوجه شدیم که این یک مزیت است. لین گفت: از لحاظ سرعت ارتباط گیری نمی‌توان گفت که عملکرد خوبی دارد، اما یک بهینه سازی بین کارایی و موثر بودن با نزدیک بودن به بازار و منطقه زمانی که قصد خدمت به آن را داریم محسوب می‌شود.

اما این اتفاق باعث وارد آمدن فشار به کارمندان شد. صرافی بایننس باید 24 ساعت شبانه روز آنلاین می‌ماند و همچنین تعدادی از کارمندان وسواس بیشتری به خرج می‌دادند و مدیریت همه چیز در کنار همدیگر مشکل بود.

الا ژانگ رئیس آزمایشگاه بایننس گفته است: برای انجام همه این کارها یک نفر باید زمان شبانه یا صبح زود خود را فدا کند. کارمندان معمولا طی تمام ساعات کار می‌کردند و وقتی دیگر نمی‌توانستند بیدار بمانند چرت می‌زدند. اگرچه این روش در اصل، آسیب هایی نیز به همراه دارد. اما با استفاده از آن بایننس توانست خود را با نیازهای شبانه روزی بازار ارزهای دیجیتال تطبیق دهد و در آن سرمایه گذاری کند.

چیزی که ما را از بین نمی‌برد ما را قوی تر می‌کند

تاریخچه صرافی بایننس نشان می‌دهد هک هایی که بایننس را در توکیو مورد حمله قرار دادند در مقایسه با حملات هکی که اوایل روز 7 می 2019 رخ داد چیزی نبودند. هکرها از روش های مختلفی مانند فیشینگ و ویروس ها برای در دست گرفتن کنترل چندین حساب کاربری استفاده کرده بودند. یک تراکنش موفق توانسته بود بررسی های پیش از برداشت بایننس را دور بزند. 7000 بیت کوین از کیف پول داغ بایننس خارج شده بود.

هنگامی که این “trade” اتفاق افتاد زنگ هشدار به صدا درآمد. تیم فناوری فورا برداشت ها را متوقف کردند تا جریان را متوقف کنند. آنها با این تصور که با توقف برداشت خطر مهار می‌شود، تصمیم گرفتند مبادله ادامه داشته باشد. همزمان با آن، آنها تمرکز خود را بر روی جلوگیری از ادامه حمله هکرها به سیستم معطوف کردند.

تیم صرافی بایننس در ساعت 2 بامداد به ژائو زنگ زد و او را در سنگاپور از خواب بیدار کرد. او شوکه شده بود و شروع به فحش دادن کرد اما بعد از چند ثانیه آرام گرفت. او بعدا گفته بود: ما یک دستورالعمل ساده داریم. متوقف کردن جریان، جلوگیری کردن، بررسی کردن، ارتباط برقرار کردن، تعمیر و راه اندازی مجدد، به این شکل بحران را مدیریت می‌کنیم.

پس از مهار مشکل، ژائو اعلام کرده بود که صرافی به مدت یک هفته بسته خواهد بود. کاربران می‌توانستند به مبادله در صرافی ادامه دهند اما هیچکس نمی‌توانست به صرافی پول واریز کند یا از آن پول خارج کند.

در طی 4 روز اول یک تیم SWAT که شامل 40 نفر بودند در طول شب روی تعمیر و ارتقای امنیت صرافی کار کردند. در حالی که به تختخواب های Ikea که برای استراحت کارکنان در دفاتر قرار داده بودند هیچ توجهی نداشتند. هکرها هنوز هم شناسایی نشدند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

ما اعتقاد داریم که این تلاش ها یک کار گروهی بزرگ بود. ژائو گفته بود: این کار بسیار پیچیده است و ما هنوز هم در حال همکاری با چندین نهاد قانونی هستیم تا این افراد پیدا کنیم.

DAO بایننس

تاریخچه صرافی بایننس نشان می‌دهد که این پلتفرم در طول 12 ماه گذشته بسیار مشغول بوده است. هر روز یک اطلاعیه جدید از آن منتشر می‌شود: ابتدا تجارت اهرمی، سپس معاملات حاشیه‌ای، اکنون نیز خدمات اعطای وام، پاداش سرمایه گذاری و مبادلات جفتی.

در یک اقدام مهم صرافی بایننس با یک نهاد آمریکایی به رهبری کاترین کولی، مدیر سابق ریپل، برای تاسیس شعبه آمریکایی شروع به همکاری کرد. Binance.US دفتر خود را در فرانسیسکو در نزدیکی رقیب محلی خود Coinbase افتتاح کرد و در 24 سپتامبر معاملات در آن آغاز شد.

توشار جین شریک مدیریتی در Multicoin Capital، هفته گذشته این اقدامات دیوانه وار را مثالی از آنچه رید هافمن “blitzscaling” نامیده بود توصیف کرد. هافمن گفت: این دقیقا همان چیزی است که وقتی یک استارتاپ بزرگ به سرعت تجارت جهانی خود را گسترش می‌دهد اتفاق می‌افتد.

جین عنوان کرده که طی سه ماهه سوم 12 محصول “major” را به بازار ارائه کرده است که از مجموع رقیبان بزرگ خود پیشی گرفته است. بایننس از نظر استراتژیک، بسیار بیشتر از یک صرافی ارز دیجیتال اهمیت دارد و در حال ساختن یک آینده مالی است. ما اعتقاد داریم که اهداف این استراتژی هنوز هم توسط بازار درک نشده است. بایننس تنها یک صرافی نیست و در مسیری قرار گرفته است که فقط یک شرکت نباشد.

پس صرافی بایننس دقیقا به چه چیزی تبدیل می‌شود؟

در حال حاضر بایننس در حال تبدیل شدن به یک صرافی غیر متمرکز (DEX) است، جایی که صرافی به صورت مستقل از شرکت بایننس و به وسیله هزاران رایانه در سراسر دنیا فعالیت می‌کند. وابستگی به سرورهای متمرکز در یک کشور، با صرافی مقاوم در برابر سانسور که برای همه باز است جایگزین خواهد شد. همچنین تیم بایننس به بروزرسانی کدهای خود ادامه می‌دهد.

برای تهیه آی پی ثابت بایننس برای فعالیت در دنیای تجارت الکترونیک کلیک کنید.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=186525

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.