مرگ یک نوجوان ۱۵ ساله در تیراندازی همزمان ۵ افسر پلیس آمریکا
مرگ یک نوجوان ۱۵ ساله در تیراندازی همزمان ۵ افسر پلیس آمریکا

به گزارش مهر به نقل از نشریه «نیویورک پُست»، ۵ افسر پلیس آمریکا در اوکلاهما سیتی مرکز ایالت اوکلاهما به قتل عمد «استیوین رودریگز» نوجوان ۱۵ ساله متهم شدند. بر اساس اعلام این نشریه، این نوجوان ۱۵ ساله در ۲۳ نوامبر سال ۲۰۲۰، ۱۳ بار هدف تیراندازی ماموران پلیس قرار گرفت و در نهایت بر […]

به گزارش مهر به نقل از نشریه «نیویورک پُست»، ۵ افسر پلیس آمریکا در اوکلاهما سیتی مرکز ایالت اوکلاهما به قتل عمد «استیوین رودریگز» نوجوان ۱۵ ساله متهم شدند.

بر اساس اعلام این نشریه، این نوجوان ۱۵ ساله در ۲۳ نوامبر سال ۲۰۲۰، ۱۳ بار هدف تیراندازی ماموران پلیس قرار گرفت و در نهایت بر اثر شدت جراحات وادره جان باخت.

ماجرا از این قرار بود که این ۵ پلیس امریکایی به منظور رسیدگی به گزارش اقدام به سرقت مسلحانه در یک فروشگاه مواد غذایی در ایالت اوکلاهما به محل مورد نظر رفته بودند؛ اما علیرغم اینکه «استیوین رودریگز» اسلحه خود را به زمین انداخت، به سوی او شلیک کردند.

خشونت های وحشیانه پلیس آمریکا به اینجا ختم نمی شود؛ ۶ اسفند ماه سال جاری وکیل خانواده «آنجلو کوئینتو» (Angelo Quinto) ۳۰ ساله از ایالت کالیفرنیای شمالی اعلام کرد که یک مامور پلیس زانوی خود را به مدت حدود ۵ دقیقه روی گردن او قرار داد؛ حادثه ای که باعث خفگی وی شد.

گفتنی است که در ماه ژوئن (خرداد) و در پی قتل «جورج فلوید» توسط پلیس مینیاپولیس، جنبش «جان سیاهان اهمیت دارد» به راه افتاد و سبب اعتراضات گسترده‌ای در آمریکا شد و موجی از خشم را نسبت به نابرابری‌های نژادی در این کشور به راه انداخت.

با وجود این اما پلیس آمریکا از نوعی ایمنی نانوشته در خصوص مبرا بودن از اتهام خشونت و بدرفتاری با سیاه پوستان برخوردار است و تا کنون در ایالات متحده پلیسی بدلیل بدرفتاری با سیاه پوستان محاکمه نشده است.